Galerii ja video: Milrem katsetas minitankil kaugjuhitavat relvasüsteemi

Eesti kaitsetööstusettevõte Milrem Robotics testis möödunud nädalal kaitseväe keskpolügoonil koos maailma ühe suurima relvatootja FN Herstaliga kaugjuhitavat relvasüsteemi.

Kaugjuhitav relvasüsteem deFNder® Medium oli katseks integreeritud Milrem Roboticsi mehitamata roomiksõidukile (UGV) THeMIS.

Lisaks relvasüsteemi toimimisele näidati ka esmakordselt Milrem Roboticsi autonoomsuslahendust, mis võimaldab mehitamata sõidukil sõita kindlaks määratud marsruudil ilma operaatori sekkumiseta.

Praktikas saab seda funktsiooni kasutada näiteks laagri perimeetri valves. Üks või kaks mehitamata sõidukit tiirlevad ümber laagri ning saadavad operaatorile märguande, kui keegi või miski laagrile läheneb.

Selline UGV võib kanda ka erinevat relvastust, mis võimaldaks ka kohe laagrit kaitsta. Relva päästik oleks igal juhul operaatori vajutada.

Erinevalt isejuhtivate autode või pakirobotite arendajatest on sõjaliseks otstarbeks autonoomsuse arendamine tunduvalt keerulisem, kuna pole tänavaid, liiklusmärke ega muid pidepunkte, millest kinni haarata. UGV peab ise oma tee rajama.

Tagasi üles