Galerii: julmas mõrvas süüdistatavad on 15 aastat pärast kuritegu kohtu ees

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Harju maakohtus jätkub täna kohtuprotsess Dmitri Prokofjevi ja Anatoli Plutahhini üle, keda süüdistatakse ligi 15 aasta eest toimunud röövmõrvas.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab 40- ja 47-aastast meest röövmõrvas. Süüdistuse järgi tungisid mehed 2003. aasta suvel Tallinnas asuvas baaris kallale kahele Soome kodanikule, kellest üks oli selle baari omanik.

Uurimine näitas, et kannatanuid ähvardati püstoliga ning peksti nuiaga. Seejärel seoti maaslamavate kannatanute käed ja jalad teibiga kinni ning asuti tühjendama riiuleid. Kassast varastati sularaha, baarist vehiti sisse alkoholi. Kurjategijad võtsid kannatanutelt sõiduauto võtmed ja lahkusid sõidukiga sündmuskohalt.

Mõlemad kannatanud said vigastada ning üks nendest suri mõni päev hiljem haiglas.

Süüdistatavad on varem kriminaalkorras karistatud ning mõlemad viibivad tänaseni kohtu loal vahi all. Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo.

Uus kuritegu tõi mõrvasüüdistuse

Dmitri Prokofjev peeti eelmise aasta 3. veebruaril kinni kahtlustatavana avaliku korra raskes rikkumises, kehalises väärkohtlemises ning raske tervisekahjustuse tekitamises. Päev hiljem mees vahistati.

Kuna Prokofjev pani sellega toime esimese astme kuriteo, võeti temalt DNA-proov, mis leidis Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis vaste 2003. aastal toimunud mõrvaga.

Tagasi üles