L, 2.12.2023

Vaata järele: Postimehe fotograafi video on läinud aasta parimate seas

Postimees
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimehe foto- ja videoreporteri Liis Treimanni video svingijatest on üks kolmest aasta pressivideo kandidaadist.

Eile valiti 51 videost välja kolm parimat, kelle seast selgub juba märtsi algul võitja.

Aasta pressivideo 2017 konkursi üks kandidaat on Delfi videospikker: «Kuidas tagandada minister vaid paari tunniga?», mille autorid on Joonatan Allandi ja Kadri Nikopensius. Video on Mihhail Korbi tagasiastumisest. 

Teine nominent on Postimehe video «Svingimine kui sõnadeta vestlus», mille autoriteks on Liis Treimann, Kaspar Virks ja Endel Kasterpalu. Video räägib svingijatest, kes harrastavad nüüd eelmise sajandi 20ndatel Ameerikas moodi tulnud svingtantse. Peategelased Eliisa ja Janek Õunamägi on 2012. aastast Tallinn Swing Dance Society juhtivad tantsuõpetajad, pühendudes lindy-hop’i tutvustamisele ja õpetamisele Eestis.

Loe-vaata lisaks: Svingimine kui sõnadeta vestlus

Kolmas nominent on DELFI TV eksperiment: «Algaja«kuldne kuju» sukeldub tänavaesinejate maailma», mille autorid on Sigrid Salutee, Mark Šandali ja Kadri Nikopensius. Delfi TV proovis järele, kas täiesti algajal on võimalik sukelduda tänavaesinejate maailma.

Žürii töös osalesid esimehena Balti Filmi- ja Meediakooli dotsent ja saatejuht Indrek Treufeldt, ERR.ee portaalide esikülgede vastutav toimetaja Mirjam Mäekivi ning Kassikuld OÜ produtsent-režissöör Ergo Kuld.

Aasta pressivideo konkurss toimub tänavu neljandat korda ning võitja kuulutatakse välja ja preemia antakse üle märtsi alguses toimuval pressiballil.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles