Pardakaamera video: vaata, kuidas tagaotsitav teda tõkestavast politseiautost mööda kihutab

Vaata pardakaamera videost kuidas seksuaalkuritegudes süüdistatav 25-aastane Mikk suurel kiirusel korrakaitsjate eest autoga põgeneb.

Pärnu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhi Üllar Küti sõnul sai häirekeskus esmaspäeva õhtul kella 22.20 ajal teate Tõstamaa suunas liikuvast sõiduautost Opel, mida juhib 25-aastane mees ja kus võib viibida ka naine, kes võib olla kuriteo ohver.

Politseipatrull asus sõidukit saadud info kohaselt otsima ja leidis selle Valgeranna kandist. Auto sõitis politseiautot nähes suurel kiirusel minema ja kadus vaateväljast. Korrakaitsjad märkasid sõidukit uuesti kella 23.30 ajal Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel liikumas Ikla suunas.

Sõiduki peatamiseks kasutati sinist ja punast vilkurit, kuid autojuht lisas kiirust ja üritas eest ära sõita. Politseil õnnestus auto põgenik tõkestada umbes kella 23.55 ajal Häädemeeste vallas kõrvaltee läheduses asuvas kergkruusatoodete tehase parklas. Mees väljus autost ja jooksis metsa.

Eile ennelõunal kaasati maastikuotsingutesse lisaks politseiametnikele ka päästjad. Meest otsiti kahe ATVga ja otsingutesse kaasati ka PPA lennusalga kopter. Kopteriga otsiti meest Häädemeeste vallas, Tallinn-Pärnu-Ikla vana ja uue maantee lähiümbrusest. Lisaks kontrollis politsei päeva jooksul aadresse ja kohti, kus mees viibida võiks.

Mikk tabati eile kella 17.45 ajal Pärnus Jannseni tänaval, kuhu politsei oli läinud ühte võimalikku aadressi kontrollima. Kinnipidamisel üritas mees politseinike eest põgeneda. Seda, kuidas põgenenud Mikk Häädemeeste metsast lõpuks mitmekümne kilomeetri kaugusele Pärnusse jõudis, pole veel teada ning selle selgitab välja edasine uurimine.

Tagasi üles