Postimehe ajakirjanikud kandideerivad uuriva ajakirjanduse preemiale

Bonnieri preemia nominendid uuriva toimetuse juht Risto Berendson (vasakul) ja uuriva toimetuse ajakirjanik Joosep Värk (paremal).

FOTO: Erik Prozes ja Tairo Lutter

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis kolmapäeval peetud koosolekul välja nominendid, kes kandideerivad oma 2017. aastal ilmunud töödega uuriva ajakirjanduse ehk Bonnieri preemiale.

Bonnieri preemia nominent on Kristjan Pihl Eesti Televisiooni saates «Pealtnägija» ja ERR-i portaalis 15. märtsil ilmunud looga «Meditsiinitarvikute firma esitas Haigekassale süsteemselt valearveid», 22. märtsil ilmunud looga «Haigekassale võltsarvete esitamine oli arvatust mastaapsem» ja 17. mail ilmunud looga «Niine nahakliinik küsis tasuliste visiitide eest raha ka Haigekassalt».

Teine nominent on Mikk Salu Eesti Ekspressis 15. märtsil ilmunud looga «Arvo Sarapuu on variisikute kaudu sisenenud Tallinna prügiärisse», 16. märtsil ilmunud looga «Uued detailid: veel seoseid Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu ja prügifirma BWM vahel», 22. märtsil ilmunud looga «Arvo Sarapuu suurmeisterlikud kombinatsioonid» ja 25. mail ilmunud looga «Artikkel, mis paljastas Arvo Sarapuu seosed prügiäriga: Tallinna abilinnapea on variisikute kaudu sisenenud linna prügiärisse».

Kolmas nominent on Postimehes ja Äripäevas ilmunud rahapesuskandaali kajastavad lood. Postimehes on lugude autorid Joosep Värk ja Risto Berendson ning nende lood on 20. märtsil ilmunud «Eesti pankade kaudu pesti hiiglaslik kogus raha», 21. märtsil ilmunud «See kõlab väga ebaloogiliselt», 22. märtsil ilmunud «Moldova raha haihtus Põhja-Tallinna sadamas» ja 23. märtsil ilmunud «Rahapesu võttis ameti ka Rasmannilt». Äripäevas olid lugude autorid Piret Reiljan ja Marge Väikenurm ning nende artiklid olid 4. septembril ilmunud «Aserite pesumasin: 2,5 miljardit huugas läbi Eesti», 6. septembril ilmunud «Rehe juhitud Danske oli offshorkade paradiis» ja 20. novembril ilmunud «Danske siseelu: ähvardustest paanika ja teeskluseni».

Preemia võitja saab Rootsi meediakontsernilt Bonnier ja ajalehelt Äripäev auhinnaks 5000 eurot.

Bonnieri preemiale kandideeris sel aastal 19 tööd, mullu oli kandidaate 21.

Žürii tööd juhtis EALL-i tegevjuht Mart Raudsaar. Žürii liikmed olid Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi, Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar, Maalehe peatoimetaja Andres Eilart, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald ning Eesti Ekspressi peatoimetaja asetäitja Sulev Vedler.

Tagasi üles