Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Prokuratuur avaldas jalgpalliliidu juhatuse liikme süüdistuse sisu

Pilt on illustreeriv. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab kaht meest vanuses 28 ja 35 eluaastat ning juriidilist isikut kelmuste toimepanemises. Lisaks sellele on meestele esitatud süüdistus prostitutsioonile kaasaaitamises. 

Süüdistuse kohaselt ostsid mehed OÜ Delta Property nimele võlgnikele kuulunud korteriomandid. Uurimisversiooni kohaselt valiti meelega sotsiaalselt vähekindlustatuid inimesi, kes ei osanud reaalselt asjaolusid hinnata, teatas prokuratuur.

Loe lisaks: Jalgpalliliidu juhatuse liige sai süüdistuse kelmuses ja prostitutsioonile kaasa aitamises

Prokuratuur on süüdistuse esitanud Daniil Savitskile (28) ja Stanislav Borodinile (35). Juriidilise isikuna on kohtu all OÜ Delta Property.

1989. aastal sündinud Savitski tegi 2017. aasta hooajal JK Kalevi põhi- ja duubelmeeskonna ridades kaasa kokku 28-s esiliiga ja esiliiga B kohtumises. Kalevi ridadesse kuulub ta alates 2012. aastast, enne seda mängis Savitski kolm hooaega Nõmme Kaljus, kelle varuväravavahina võitis 2011. aastal Eesti meistrivõistlustel hõbemedali.

EJLi juhatusse valiti Savitski 2017. aasta märtsis ning tema vastutusalaks on seal ranna- ja saalijalgpall. «Antud süüdistus on Daniil Savitski isiklik asi ja tema tegevust juhatuse liikmena ei mõjuta,» sõnas Postimehele jalgpalliliidu infojuht Mihkel Uiboleht.

Savitski on 2014. aastast advokatuuri liige ning alates 2017. aasta 19. septembrist vandeadvokaat.

Kogu juhtum jõudis esimest korda avalikkuse ette 2017. aasta 1. novembri ETV saates «Pealtnägija».

Pärast seda, kui oli toimunud enampakkumine ning kohtutäitur oli korteriomanikule enampakkumise tulemi jäägi pangakontole üle kandnud, vormistasid süüdistuse saanud mehed endise korteriomanikuga näilise üürilepingu, mille alusel kanti kohtutäiturilt saadud raha hoopis OÜ Delta Property arvelduskontole.

Kriminaalasja materjalidest nähtub, et kuritegusid pandi toime ajavahemikus 2015. aasta sügisest kuni 2017. aasta aprilli alguseni. Kriminaalasjas on kolm kannatanut, kes on esitanud tsiviilhagi kokku summas üle 40 000 euro.

Lisaks sellele on kohtueelsel uurimisel tuvastatud, et mehed andsid ühele naisele kasutada ruumi eelnevalt teades, et viimane hakkab seal intiimteenuseid osutuma ning saadud rahast neile üüri maksma.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Põhja prefektuur. Selles kriminaalasjas on tsiviilhagi tagamiseks kohtu loal arestitud sularaha ja kinnisvara.

Üks süüdistatavatest, 35-aastane mees viibib kohtu loal vahi all. Teise süüdistatava suhtes on kohaldatud tõkendina elukohast lahkumise keeldu.

Täna Harju maakohtus toimunud eelistungil määrati teine korraldav eelistung, mis toimub jaanuari lõpus.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo kelmuste ja küberkuritegude talituse juht Hannes Kelt sõnas, et sarnaseid ulatuslikke ja väga traagiliste tagajärgedega petuskeeme on kriminaalpolitseinikud paraku ka varem näinud.

«Nad kasutavad väga alatult heauskseid, eakaid või madalamate sotsiaalsete oskustega inimesi ära, jättes nad ilma rahast ja kodust. Inimesed ei saa sageli aru keerulisest juriidikast ning seetõttu oma õigustest. Sageli on tegu meeleheitel makseraskustesse sattunud inimestega, kes ei oska keerulisest olukorrast välja tulla ning viimases hädas usaldatakse ebaausate kavatsustega inimesi,» rääkis Kelt.

Sarnaste juhtumite ärahoidmiseks koputab Kelt lähedaste, aga ka naabrite südametele. «Kui on olemas lähedased või pereliikmed, tuleks kindlasti hoida oma eakatel lähedastel ning nende rahaliikumistel ja kinnisvaral silm peal, eriti kui tekkinud on makseraskused. Sageli on aga kurb tõsiasi, et lähedasi ei ole. Kui inimesel ei ole aastaid külalisi käinud ning üks hetk hakkavad ukse taha ilmuma võõrad näod, siis mitte kunagi ei ole liiast esitada mõni kontrollküsimus olukorra selgitamiseks,» lisas ta.

Tagasi üles
Back