Sisekontrolli aruanne põhjustas Salme kultuurikeskuse juhtkonna vallandamise

Uwe Gnadenteich
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eakate festival 2015. aastal.
Eakate festival 2015. aastal. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Sisekontrolli aruandega tuvastatud rikkumiste tõttu viidi keskuse direktor üle madalamale ametikohale, vallandati peaadministraator ning veel üks juhtiv töötaja lastakse lähiajal lahti.

Tallinna sisekontroll edastas linnavalitsusele Põhja-Tallinnas asuva Salme kultuurikeskuse kontrollaruande, mille kohaselt on keskuse juhtimises tuvastatud rikkumisi. Seetõttu teeb Põhja-Tallinna linnaosa valitsus kultuurikeskuse juhtimises olulisi muudatusi, teatas linnaosavalitsus.

Salme kultuurikeskuse senine direktor Toomas Loo viiakse üle madalamale ametikohale. Tööleping on lõpetatud keskuse peaadministraatoriga ning veel vähemalt ühe juhtiva töötajaga lõpetatakse töösuhe lähitulevikus.

Salme keskuse direktori kohusetäitjaks määratakse Põhja-Tallinna linnaosa valitsuse kultuuri ja hariduse peaspetsialist Sten Svetljakov. Salme kultuurikeskusele uue juhi leidmiseks korraldatakse avatud konkurss.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul alustati Salme kultuurikeskuse põhjalikku kontrollimist 2017. aasta alguses linnaosavalitsuse palvel.

«Järelevalve esimene etapp keskendus lasteteatri tegevusele ja päädis Meelis Pai töösuhte lõpetamisega. Minu eesmärk on see, et Salmest saaks kaasaegne kogukonna kultuurikeskus, mis ei jääks millegi poolest alla Kultuurikatla ja Vaba Lava tasemele. Selleks leiame avatud konkursi kaudu Salme kultuurikeskusele uue juhi, kelle ülesanne on keskuse kogu tegevuse viimine täiesti uuele tasemele,» ütles ta.

Järelevalve tuvastas, et keskuse juhid ei olnud kõrvaldanud varasemate kontrollide käigus ilmsiks tulnud puuduseid. Näiteks ei olnud kehtestanud vajalikke sisemist töökorraldust reguleerivaid dokumente, korraldatud huviringide nimekirjade arvestust ega ringitasude üle vajalikul määral järelevalvet. Samuti ei olnud keskuse juhtkond muutnud ringijuhtide tasustamise süsteemi läbipaistavaks ega viinud lepingute vormistamist vastavusse nõuetega.

Lisaks ilmnes järelevalve käigus, et ruumide kasutusse andmisel ei järgita kehtestatud hinnakirja. Keskuse kohvikuruumid olid antud kasutada ühe töötajaga seotud äriühingule.

Küsitavusi tekitas ka tööjõu mõistlik ja efektiivne kasutamine keskuse töös. Näiteks töötab kultuurikeskuse koosseisus kuus koristajat, kuid õhtustel üritustel on koristusteenuste osutamiseks sõlmitud töövõtulepingud. Palgal on kaks majahoidjat, kuid muruniitmise eest makstakse lisaks töövõtulepingu alusel.

Salme keskust kontrolliti ka eelnevatel aastatel – linnaosavalitsus 2015. aastal ning linna sisekontrolöri teenistus 2013. ja 2014. aastal. Varasemates kontrollaruannetes märgitud puudusi ei olnud keskuse juhid siiamaani täielikult kõrvaldanud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles