Selgusid aasta keskkonnategu ja keskkonnasõbralik ettevõte

Lumine mets.

FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Neljapäeval Balti jaamas peetud keskkonnagalal kuulutas keskkonnaminister Siim Kiisler välja konkursi Aasta Keskkonnategu ja Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte võitjad, kelleks osutusid MTÜ Väikese Väina Selts ja AS Advanced Sports Installations Europe. 

«Kõik konkursil osalenud kandidaadid olid väga tugevad ning võiduväärilised. Soovin neid kõiki tunnustada ja tänada nende keskkonnasõbraliku suhtumise ja ka reaalsete keskkonda hoidvate tegude eest. Olgu selleks siis panus meie looduse heaolusse või vastutustundlik ja keskkonnasäästlik ettevõtlus,» avaldas keskkonnaminister Siim Kiisler tänu kõikidele konkursile esitatud kandidaatidele.

Hindamiskomisjon otsustas anda aasta keskkonnateo tiitli MTÜ-le Väikese Väina Selts Tillunire kanali puhastamise eest, millel on suur positiivne mõju Saaremaa-Muhumaa kalavarude kasvule. Lisaks hindas komisjon kõrgelt kodanikualgatust ja  -aktiivsust kohalikku elukeskkonda panustamisel ning selle otsest mõju loodusele.

Aasta keskkonnateo tiitli võitja sai preemiaks 5000 eurot.

Aasta keskkonnateo konkursi tunnustuse pälvis Keskühistu Eramets metsataimede ühishangete eest. Ühishanke korraldamise ajend oli peamiselt avajuursete kuusetaimede nappus kohalikul turul ning metsaühistute soov olla oma liikmetele abiks metsade uuendamisel, et tööd saaks tehtud kvaliteetselt ja õigel ajal.

Aasta keskkonnateo rahvalemmikuks hääletati kodanikuliikumine Eesti Metsa Abiks, kes oli nomineeritud kui keskkonna heaolu eest aktiivselt väljas olev kodanikuühendus.

Aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitel anti välja kolmes kategoorias ning lisaks pälvis üks ettevõte ka konkursi üldvõidu ja võimaluse suurendada Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel ettevõtte keskkonnatulemuslikkust 35 000 euro piires.

Keskkonnajuhtimise alamkategoorias tunnustati aktsiaseltsi DHL Estonia ning võitjaks kuulutati aktsiaselts Ericsson Eesti.

Keskkonnasõbraliku toote või teenuse alamkategoorias kuulutati võitjaks aktsiaselts Advanced Sports Installations Europe. Lisaks tunnustati osaühingut Hepta Group Energy. Eriauhind äri ja elurikkuse kategoorias anti aktsiaseltsile Tallinna Sadam.  

Keskkonnasõbraliku tootmisprotsessi alamkategoorias kuulutati võitjaks aktsiaselts Eesti Energia (kolme projektiga: põlevkivituhast mullaparandaja, OSAMAT ja maa-alune settebassein, pumpla). Lisaks tunnustati ettevõtteid Gelatex Technologies ja Redeem Nordics.

Aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte kategooria üldvõitjaks kuulutati Advanced Sports Installations Europe, kes on Euroopa üks suuremaid kunstmuruväljakute rajajaid ning kes kasutab selleks taaskasutatavat materjali.

Samas kategoorias valiti rahvalemmikuks aktsiaselts Ericsson Eesti.

Tagasi üles
Back