Vanglasse kippunud saarlane tegi kaks pommiähvardust

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Jõhvis asuv Viru vangla. Illustreeriv foto.

FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Oma probleemide eest vanglasse põgeneda soovinud Kuressaare mees tegi mõne nädalase vahega kaks pommiähvardust – ühe kaubanduskeskusele, teise politseijaoskonnale.

Kohus karistas möödunud aasta lõpus Auriga keskusele ja selle aasta alguses Kuressaare politseijaoskonnale pommiähvarduse teinud 36-aastast Kuressaare meest ühe aasta üheksa kuu ja 25 päeva pikkuse vangistusega. Lisaks sai ta süüdistuse selles, et ka varem purjuspäi sõidukit juhtinud isikuna tegi seda taas 23. jaanuari öösel. Joobes juhtimise eest võeti talt ajutiselt load ja konfiskeeriti auto, kirjutab Saarte Hääl laupäevases lehenumbris.

23. detsembril helistas 36-aastane Danel Bäärs kell 15.34 häirekeskusse ja teatas, et Auriga keskuses on pomm. Oma sõnul tegi ta seda selleks, et minna vanglakaristust kandma ja vabaneda alkoholiprobleemist. Pommiähvardusele reageerisid turvatöötaja ja politseipatrull, kes Aurigas lõhkematerjale ega lõhkeseadeldist ei leidnud.

12. jaanuaril kell 18.55 helistas Bäärs oma mobiiltelefonilt – taas sooviga probleemide eest vanglasse põgeneda – jällegi häirekeskusesse ning teatas seekord, et on pannud pommi Kuressaare politseimajja.

Territooriumi kontrollimiseks tuli tänavatelt tagasi kutsuda kaheksa patrullis olnud politseiametnikku. Inimeste evakueerimist ja erikontrolli siiski ei tehtud, kuna politseil õnnestus pommiähvarduse tegija kindlaks teha ja ta peeti elukohas kinni.

Tagasi üles