Tallinnas algab elukohajärgse kooli taotluste vastuvõtt 1. märtsil

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Koeru keskkooli FB

Esimeste klasside õpilastele elukohajärgse kooli määramise taotlusi saab Tallinna haridusametile esitada 1.-15. märtsini, ülelinnalise vastuvõtuga koolides on vastuvõtt juba alanud.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev kinnitas, et kõikidele Tallinna lastele on kindlustatud õppekoht ühes elukohajärgses munitsipaalkoolis. «Märtsis saavad vanemad esitada haridusametile taotluse esimesse klassi astuvale lapsele elukohajärgse kooli määramiseks,» selgitas Belobrovtsev. «Taotlust saab mugavalt esitada eKoolis, aga ka haridusametis koha peal. Soovitan seda kindlasti teha, sest nii saab vanem anda teada pere koolieelistusest, soovitud õppekeelest ning õdede-vendade õppimisest samas koolis. Seda infot ei ole mujalt võimalik saada.»

Taotlusi saavad 1.–15. märtsini esitada rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad isikud. Pabertaotlusi võetakse vastu haridusametis (Estonia pst 5a, 3. korrus). Taotluste vormid on nii eKoolis kui ka haridusameti kodulehel avatud 1. märtsist.

Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove. Kui lapsevanemad ei ole taotlust esitanud, määratakse elukohajärgne kool rahvastikuregistri andmete alusel. Tänavu on kooliikka jõudnud 4800 Tallinna last

Kandideerida saab ka ülelinnalise vastuvõtuga koolidesse, kus esimesed klassid komplekteeritakse kooli vastuvõtukorra alusel veebruarikuu jooksul. Need koolid on Tallinna inglise kolledž, Tallinna juudi kool, Tallinna prantsuse lütseum, Tallinna reaalkool, Tallinna Tõnismäe reaalkool ja Vanalinna hariduskolleegium. Üks ülelinnalise vastuvõtuga klass komplekteeritakse Tallinna 21. Koolis, Tallinna saksa gümnaasiumis, Tallinna Linnamäe vene lütseumis, Kadrioru saksa gümnaasiumis ja Tallinna Pae gümnaasiumis.

Lastevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada.

Erivajadustega laste koolides – Lasnamäe põhikoolis, Ristiku põhikoolis, Tallinna Heleni koolis, Tallinna Laagna lasteaed-põhikoolis, Tallinna Tondi põhikoolis ja Õismäe koolis – saab õppima asuda Innove Rajaleidja Tallinna ja Harjumaa nõustamiskomisjoni otsuse alusel.

Kogu esimesse klassi astumisega seotud info leiab haridusameti kodulehelt.

Tagasi üles