Fahle Pargi ärikvartal sai ehitusloa

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Fahle Park.

FOTO: KAOS Arhitektid

Tallinna linnaplaneerimise amet väljastas ehitusloa endise tselluloositehase alale kerkivale ärikvartalile Fahle Park, kuhu kolib järgmisel aastal ka Eesti Meedia kontsern.

«Teade ehitusloa saamisest tähendab seda, et saame asuda ehitama uut maamärki, mis tervitab kõiki Tartu maantee kaudu Tallinna sisenejaid,» ütles Fausto Capitali juhatuse liige Sven Mihailov.

Fausto Capital ehitab endise tselluloositehase alale äri- ja elukvartali, mis hakkab kandma nime Fahle Park, esimese etapi arenduse maksumus on ligikaudu 20 miljonit eurot.

«Meie eesmärk on luua aegumatult stiilne kvartal, kus väärikas vana ja innovaatiline uus on põimitud ühtseks tervikuks. Fahle kaubamärk on piirkonnas leidnud koha ning kuna uut ärikvartalit hakkab ühendama aastaringselt soe ja rohke taimestikuga klaaskatusega galerii, siis otsustasime nime Fahle Park kasuks,» ütles Mihailov.

Fahle Pargi arenduse esimese etapi maht on 21 500 ruutmeetrit ning kogumaht on enam kui 100 000 ruutmeetrit. Uude kvartalisse kolib järgmisel aastal ka Eesti Meedia kontsern.

Lisaks büroodele renoveeritavates paekivihoonetes ja eksklusiivsetele panoraamvaadetega korteritele leiavad kvartalis koha restoranid, spordiklubi, kultuuriasutused, esitluspinnad ning kvartali töötajatele ja elanikele suunatud ettevõtted nagu ilu- ja tervisekeskus, lastehoid ja muud.

Ajaloolised muinsuskaitse all olevad paekivihooned renoveeritakse ning neile ehitatakse kontrastiks juurde suurte klaaspindadega A-klassi ärihooned. Arhitektuurse lahenduse on teinud KAOS Arhitektid OÜ.

«Oleme kavandanud uue rohelise ja linnaliku keskkonna, kus tööstuspärand ja moodsad hooned on omavahel dialoogis,» ütles arhitekt Toomas Adrikorn. «Fahle Pargi klaaskatusega sisetänav pikendab tänavaelu hooaega, toob ruumilist kergust ja rohelust kivise tööstuspärandi vahele. Eesti Meedia uue peamaja konsoolne maht jätab ruumi õdusale linnaväljakule ja jätab vabaks vaated tööstusmälestistele.»

Fahle Pargi esimese ehitusjärgu ankurrentnik AS Eesti Meedia kolib kavandatavale 8000 ruutmeetrile kõigi Tallinnas tegutsevate üksuste ning umbes 550 töötajaga. Eesti Meedia kontserni kuulub ka uudisteagentuur BNS. Esimese etapi arenduse maksumus on suurusjärgus 20 miljonit eurot.

Praegu on käimas lammutustööd, ettevalmistused ehituseks ning lepingute sõlmimine. Ehitustööde algus on planeeritud 2018. aasta märtsi ning Fahle Pargi esimene osa valmib 2019. aasta teisel poolel.

    Tagasi üles