Alajõe: kümme korda korratud vale muutub faktiks

Maria Alajõe.

FOTO: Jaanus Lensment

Endine riigikogu kantselei direktor Maria Alajõe ei pidanud ootamatuks riigiprokuratuuri neljapäevast otsust mitte alustada tema suhtes kriminaalmenetlust.

«Kui te loete kulutulena levivat infot, et te olete olnud ühe poliitiku käepikendus ja hävitanud asitõendeid, siis see on ootamatu ja solvav ja ma tean, kuidas kümme korda korratud vale muutub faktiks,» ütles Alajõe intervjuus ERRile.

Alajõe ütles, et riigiprokuratuuri otsus polnud talle üllatus, kuna ta oli veendunud, et ta ei teinud midagi valesti, kui allkirjastas pärast poolteist aastat kestnud ettevalmistusi riigikogu arvuti kasutuse korra, mida ajakirjanduses seostati aga vastutulekuna reformierakondlastele Keit Pentus-Rosimannusele ja Rain Rosimannusele Autorollo pankrotimenetluse raames.

Alajõe kinnitas ka, et tema poolt allakirjutatud kord ei sätestanud riigikogu liikmete e-kirjade hävitamist.

«See on üks korduvalt valesti öeldud mõiste - ta tegelikult sätestab seda, kui pikalt varundatakse juba kustutatud e-kirju, aga sellega ei kustutata mitte midagi. See on puhtalt varundamine ehk kui kaua varukoopiaid hoitakse ja neid tuleb vastavalt korrale hoida mõistliku aja, milleks on Riigi Infosüsteemide Ameti poolt ette nähtud üks aasta.»

Tagasi üles