Fotod: politsei kontrollis turvavööde kasutamist bussides

Esmaspäeva pärastlõunal kontrollisid politseinikud Tallinna ümbruses seda, kas reisijad on kaugliinibussides turvavöö kinnitanud.

Kella 16.30ks oli kontrollimiseks paarkümmend bussi. «Oli busse, kus kõikidel reisijatel oli korralikult vöö peal. Kuid enamasti avanes bussi astudes vaatepilt, kus inimesed üritasid kiiresti vööd peale panna. Kohtasime bussides ka tühje pilke ehk siis inimene ei teadnudki, et turvavöö on kohustuslik. Seega teadlikkuse tõstmise osas on meil veel pikk tee minna,» lausus Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvekeskuse välijuht Ragnar Jänes.

«Teadmine, et bussides, kus turvavöö on olemas, tuleb see ka kinnitada, on väga väike. Seepärast peatame mõneks minutiks bussid, mis liiguvad liinidel Tallinn-Narva, Tallinn-Tartu ja Tallinn-Pärnu ning vaatame, milline pilt meile avaneb,» ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvekeskuse patrulltalituse juht Varmo Rein.

Reinu sõnul on pole eesmärk midagi muud, kui teadlikkust suurendada. «On reisijaid, kes arvad, et bussiga õnnetusse sattumine on vähetõenäoline või on buss piisavalt turvaline ja juht niivõrd osav, et suudetakse kokkupõrkeid vältida. Reaalsuses juhtub bussidega samamoodi õnnetusi nagu iga teise sõidukiga. Ja kui vööd peal ei ole, siis on vigastused raskemad. Nii et kinnitage turvavöö ja võimalusel ka oma pagas,» rääkis Rein. Lisaks turvavööde kinnitamisele kontrollitakse reisibusside tehnilist seisukorda.

«Kohe on käes koolivaheaeg ja kui koolipere plaanib ekskursiooni, siis tuleks tellida buss, millel on olemas turvavööd. Vanemad ja õpetajad peaksid lastele meelde tuletama, et turvavöö tuleb ka bussis peale panna,» lausus Rein.

Sel aastal on bussidega juhtunud 13 õnnetust, milles inimesed viga said. Õnnetuses hukkus üks ja sai vigastada veerandsada inimest.

Tagasi üles