T, 6.12.2022

Eesti Raudtee tahab kõikidele ülesõitudele panna valgusfoorid ja tõkkepuud

Elisabeth Kungla
Eesti Raudtee tahab kõikidele ülesõitudele panna valgusfoorid ja tõkkepuud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 37
Reisirongi õnnetus Kulnas.
Reisirongi õnnetus Kulnas. Foto: Martin Ilustrumm

Täna Kulnas juhtunud rongiõnnetuse valguses otsustas Eesti Raudtee juhatus panna kolmanda kategooria ülesõitudele nii valgusfoorid kui ka tõkkepuud.

Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Kaljusaar ütles, et tänane raske liiklusõnnetus Kulna ülesõidul andis viimase tõuke ja juhatus esitab ettevõtte nõukogule ettepaneku panna kolmanda kategooria ülesõitudele nii valgusfoorid kui ka tõkkepuud.

Ohtlikud ülesõidud on Eesti Raudtee juhatusel olnud juba varasemalt arutelu all ja eelmisel aastal vastuvõetud otsus nägi ette, et kõik kolmanda kategooria ülesõidud tähistatakse kas valgusfoori või tõkkepuuga. Tänasest tõuke saanud uus plaan aga näeb ette, et kõik ülesõidud saavad nii tõkkepuu kui ka valgusfoori.

«Kulna ülesõit on ka varasemalt olnud Eesti Raudtee analüüsides kajastatud ning ka varasemalt on otsustatud, et ülesõitu tuleb täiustada. Eelmise aasta novembris juhtus õnnetus samas paigas, kui rongiga põrkas kokku politseiauto,» rääkis Kaljusaar.

Kulna ülesõit on hõreda asustusega - sellised ülesõidud on liigitatud kolmanda kategooria ülesõiduks. Raudtee ristumine sõiduteega on seal tähistatud vaid hoiatava liiklusmärgiga. Teise kategooria ülesõidul on hoiatuseks üleval vähemasti valgusfoor, esimese kategooria ülesõidul on lisaks valgusfoorile ka tõkkepuu.

«Eesti Raudtee teeb omalt poolt kõik, et tagada liiklusohutus,» nentis Kaljusaar.

Märksõnad
Tagasi üles