Mehhiklased teevad Eestile juubeli puhul veel teisegi kingituse
Lisatud video!

Pääsukeste parvega kaetud betoonsein Teletorni jalamil

FOTO: Foto: EV100/Mextonia festival

Eesti juubeli auks läinud suvel toimunud seinamaalingute festival Mextonia tõi meie linnaruum seninägematud kunstiteosed. Nüüd kogunevad festivali kunstnikud ja korraldajad omakorda Mehhikos. Selleks, et 24. veebruaril Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistada uute seinamaalingute ja teemafilmidega. 

Nueve Arte Urbano asutaja ning Mextonia festivali looja Édgar Sánchez sõnul maalitakse Mehhikos, Querétaro linnas just Eesti sünnipäeval veel üks, ajalooline seinamaaling.

«Seinamaalingule täienduseks näitame huvilistele suvel Eestis Mextonia festivalil valminud värviküllasest kingitustest sündinuddokumentaalfilm ning boonusena esilinastub ka lühi-dokumentaalfilm Eestis iseseisvusest läbi mehhkilaste pilgu,» avaldas Sánchez.

Vaata meenutust suvel toimunud festivalist: nii näevad rulatajad Tallinnas ringi sõites Eesti sünnipäevakingituseks maalitud seinu.

«On väga oluline, et maailm teaks Eesti ajalugu. Mextonia kaudu anname edasi lugu sellest, kuidas eestlased päästsid oma maa ja rahva läbi kultuuri. Räägime värvides sellest, kuidas üks muistne põlisrahvas on hoolitsenud oma maa ja looduse eest juba kümme tuhat aastat ning üle elanud kaheksasada aastat religioosset ja kultuurilist okupatsiooni. Näitame, et sellest hoolimata on Eesti tugev ja areneb edasi,» tutvustas Sánchez Nueve ettevõtmiste taga olevat filosoofiat.

Sáncheze sõnul avaldub Eestile tehtud, küllap värviküllaseima kingituse kaudu inimeses kultuuriline vabadus ja võimalus läbi sümbolite vabalt tõlgendada oma rahvuse identiteeti.

MEXTONIA – mis täpselt toimus?

  • Mehhiko sünnipäevakingitus Eestile;
  • rahvusvaheline seinamaalingute festival toimus Tallinnas 14.-22. juunil 2017;
  • korraldajad: Mehhiko organisatsioon Nueve Arte Urbano ja Eesti ettevõte Todoesuno Eesti OÜ; 
  • festival ühendas 60 vabatahtlikku tänavakunstnikku üle Eesti, Mehhikost ja laiast maailmast;
  • Kahe nädala jooksul maaliti Eesti tänavapilti ühtekokku 50 suurejoonelist seinamaalingut ehk 6000 ruutmeetrit betoonpinda. Teostel kujutati mehhiklastele omases värvigammas eestlastele olulisi motiive, sümboleid ja persoone; 
  • Festivali fookuses oli transgrafiti areng. Teoste fookuses eestlus ja vabadus;
  • Valminud töid vaata SIIT.
  • Lähemalt loe ka Mextonia kodulehelt.
Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles