Välisminister Mikser külastas UNIFILi rahuvalveoperatsiooni Lõuna-Liibanonis

FOTO: Välisministeerium

Välisminister Sven Mikser külastas teisipäeval Lõuna-Liibanonis UNIFILi rahuvalveoperatsiooni, kus ta kohtus UNIFILi ülema kindralmajor Michael Bearyga ja Iiri-Soome pataljoni juhtkonnaga ning tutvus operatsioonis osalevate rahuvalvajate tööga. 

«Eesti peab oluliseks panustada ÜRO tegevusse rahu kindlustamisel ning seetõttu oleme viimastel aastatel suurendanud oma osalust ÜRO missioonidel,» sõnas Mikser välisministeeriumi teatel kohtumisel UNIFILi ülemaga. «Hoiame olukorda Lähis-Idas ka edaspidi meie tähelepanu keskpunktis.»

«Lõuna-Liibanoni puhul on tegemist on keerulise regiooniga ja tööd tuleb teha pingelistes oludes. Tunnustame UNIFILi koosseisu igapäevase töö eest regiooni stabiilsuse hoidmisel,» ütles Mikser. Beary tänas omakorda Eestit osalemise eest UNIFILi tegevuses ja avaldas lootust, et Eesti panustab UNIFILi missiooni ka pärast 2018. aastat.

Õhtul tähistas välisminister koos Liibanonis teenivate kaitseväelastega Eesti 100. sünnipäeva.

UNIFILi koosseisus teenib ligi 11 000 sõjaväelast ja üle 800 tsiviilteenistuja. Operatsioonil osaleb kokku 41 riiki, sealhulgas Eesti. Eesti on alates 2015. aastast panustanud UNIFILi jalaväerühmaga ja staabiohvitseridega kokku kuni 50 tegevväelasega.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles