N, 9.02.2023

Galerii: Viimsi mõisa pargis mängiti Vabadussõja lahingut uuesti läbi

Kadi Raal
, Reporter
Galerii: Viimsi mõisa pargis mängiti Vabadussõja lahingut uuesti läbi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eesti Sõjamuuseum ja Saaremaa Sõjavara Selts korraldasid Eesti Vabariigi aastapäeva puhul täna kell 14.00 Eesti Sõjamuuseumi juures Viimsi mõisa pargis Vabadussõja-teemalise lahingu taaslavastuse.

Taaslavastus on 1919. aasta kevadtalvel Pankjavitsa mõisa lähedal toimunud lahingu ainetel. Lahingus osaleb üle 100 erinevate sõjaajaloo klubide liiget Eestist ja välismaalt, kelle relvastuseks on vintpüssid, kuuli- ja pommipildujad Eesti sõjamuuseumi kogust, tehakse ka pauku 76-millimeetrisest välikahurist.

Lahingu juhi Margus Sinimetsa sõnul püütakse pealtvaatajateni tuua võimalikult reaalne sõjaolukord. «Seejuures pole vähetähtis ka sõjameeste ajastutruu riietus ja varustus kuni pisiasjadeni, nagu rihmad ja rakmed,» sõnas Sinimets.

Lahingu toimumispaigaks on Eesti sõjamuuseumi ehk Viimsi mõisa härrastemaja taha jääv ala. Lahingu eel ja järel saab sõjamuuseumi ees tutvuda Kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkonna relvastuse ja varustusega. Eesti sõjamuuseumi vormi- ja relvanäitusel on võimalik tutvuda Vabadussõja- aegsete vormide ja relvadega.

Vabariigi 100. aastapäeva puhul taaslavastatav lahing algas sõjamuuseumi juures Viimsi mõisa pargis kell 14.00 ja kestis umbes 45 minutit. Üritus ja sõjamuuseumi külastus oli pealtvaatajatele tasuta.

Märksõnad
Tagasi üles