K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Järelvaadatav: konverents «100 aastat Eesti mereriiki»

Postimees
Facebook
Comments

Merendusnõukoda ja «Merevaade» korraldavad Meremessi raames reedel, 16. märtsil Tallinnas Eesti Näituste Messikeskuses konverentsi «100 aastat Eesti mereriiki». Postimees teeb konverentsist otseülekande.

16. märts. Eesti Näituste Messikeskus D-hall. Moderaator – Marko Matvere

10.30 –11.00 konverentsi auditooriumisse kogunemine

11.00 –11.50 Esimene paneel – Meremajandus

Mida saaksid ettevõtjad ja riik ühiselt teha selleks, et meie merendus areneks ja oleksime konkurentsivõimeline nii Läänemerel kui ka kogu maailmas?

Merendusnõukoja president ja viitseadmiral Tarmo Kõuts, Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm, Veeteede Ameti peadirektor Rene Arikas, Tallink Grupi juhatuse aseesimees Andres Hunt, Alexela Group suuromanik Heiti Hääl, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas.

11.50-12.00 ajakirjanike küsimused

12.00-12.50. Teine paneel - Merekultuur

Kas me teadvustame oma mereajalugu ja oleme tuleviku väljakutseteks valmis?

Randlane Tarmo Kõuts, kihnlane ja rannakultuuri eestvedaja Annely Akkermann,

riigikogu liige ja vabakondliku liikumise eestvedaja Artur Talvik, Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen, Eesti Instituudi juhatuse liige Mart Meri, rannakalur Leo Bergström.

12.50-13.00. ajakirjanike küsimused

13.00-13.50. Kolmas paneel - Mereharidus

Mereharidus on juba aastaid aktuaalne teema, kus igaüks pakub välja oma lahendusi. Kuidas koolitada meremeeste järeltulevat põlvkonda?

TTÜ Mereakadeemia direktor Roomet Leiger, Haven Kakumäe sadama tegevjuht ja EJL Meresõber projektijuht Indrek Ilves, Tallink Grupi personali- ja arendusdirektor Vahur Ausmees, Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu juhatuse esimees Jüri Lember, Eesti Merekooli direktor Tarmo Sööt, TS Laevad juhatuse esimees Jaak Kaabel.

13.50-14.00. ajakirjanike küsimused

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles