N, 9.02.2023

PRIA jagas 51 miljonit keskkonnatoetusi

Kadi Raal
, Reporter
PRIA jagas 51 miljonit keskkonnatoetusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartus Narva mnt 3 asuv PRIA peakontor.
Tartus Narva mnt 3 asuv PRIA peakontor. Foto: Kristjan Teedema

Veebruari lõpuks said 6136 põllumeest ja loomapidajat PRIA vahendusel 51 miljonit eurot maaelu arengukava pindala- ja loomatoetusi.

Kõige rohkem on loomade heaolu toetuse saajaid (1954), kes said kokku üle 6,1 miljoni euro. Kokku said suurima toetuse (22,6 miljonit eurot) 1475 keskkonnasõbraliku majandamise toetuse saajat. Mahepõllumajandusliku tootmise toetust said 1747 taotlejat kokku 15,3 miljonit eurot.

«Põllumajandusmaa ja –loomadega seotud maaelu arengukava keskkonnatoetused aitavad majandada tavatootmisest keskkonnasõbralikumalt, anda meie toidulauale kodumaist mahetoitu, kaitsta Eesti loodust ja pärandkultuuri, kohalikke taimesorte ja ohustatud loomatõuge,» loetles PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell keskkonnatoetuste eesmärke. «Võrreldes tavatootmise ja otsetoetustega on nende toetuste saamiseks hulk täiendavaid tingimusi, aga toetused aitavad seda kompenseerida.»

Kõigist pindala- ja loomatoetuste saajatest Eestis moodustavad keskkonda väärtustavate toetuste kasutajad kokku veidi alla poole. Ligi miljonist hektarist taotlusalusest maast moodustab aga keskkonnatoetustega seotud pind ligi kaks kolmandikku.

Järgmine pindalatoetuste taotlusvoor algab 2. mail ning taotlusi saab tänavu esitada ainult e-PRIAs.

Märksõnad
Tagasi üles