Saksamaa tahab Eestisse tagasi saata kolm kvoodipagulaste peret

FOTO: AFP/SCANPIX

 Saksamaa ametivõimud on määranud kolmele Eestis rahvusvahelise kaitse saanud kvoodipagulaste perekonnale Saksamaalt lahkumise tähtaja, seni pole ükski nende perekondade liige Eestisse naasnud.

Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et Saksamaa ametivõimud on määranud kolmele kvoodipagulaste perekonnale, kes sõitsid Eestist Saksamaale, riigist lahkumise kuupäeva ning ostnud neile lennukipiletid Eestisse.

Kolmes perekonnas on kokku 13 inimest ning nad lahkusid Eestist 2017. aastal erinevatel aegadel. Saksamaa on Eestit teavitanud inimestele määratud lahkumise kuupäevast kahel korral. Millal Saksamaalt Eestisse saadetud kvoodipagulased võiksid siia jõuda, ei ole praegu selge.

«Seni ei ole teistest EL-i liikmesriikidest Eestisse tagasi saadetud rahvusvahelise kaitse saajaid, kelle Eesti Euroopa rändekava alusel vastu on võtnud ning kes on mõnes Euroopa Liidu liikmesriigis viibinud rohkem kui 90 päeva 180 päeva jooksul või mõnes teises liikmesriigis kaitset palunud,» sõnas pressiesindaja.

Leetu on teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest saadetud tagasi 17 pagulast, kes toimetati sinna EL pagulaste ümberpaigutamise programmi alusel, kuid ei pidanud kinni lubadusest Leetu pidama jääda. Tagasi saadetud pagulased on valdavalt Saksamaale sõitnud süürlased. Üheksa neist saatsid Saksa võimud tagasi pärast seda, kui olid tuvastanud nende ebaseadusliku riigis viibimise, kaheksa naasid omal soovil.

Euroopa Liidu rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 188 inimest, neist 41 Türgist ja kuus Itaaliast. Kõik kuus seni Itaaliast Eestisse ümber paigutatud inimest on pärit Eritreast. Umbes pooled kvoodipagulastes ei viibi Eestis.

Eesti loeb Euroopa Liidu 2015. aasta rändekava täidetuks ning selle kava alusel rohkem inimesi Eestisse ümber ei paigutata ega asustata. Samas menetletakse praegu töös olevad kvoodipagulaste toimikud lõpuni.

Tagasi üles
Back