Esmaspäeval suletakse tee-ehituse tõttu Gonsiori tänav

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Linnavalitsuse pressiteenistus

Esmaspäeval, 12. märtsil kell 10 alustab TREV-2 Grupp sobivate ilmastikutingimuste korral ehitustöödega Gonsiori tänaval, Maneeži tänava ja Pronksi tänava vahelisel lõigul, mille käigus muudetakse rekonstrueeritava piirkonna liikluskorraldust.

Mööda Estonia puiesteed Lasnamäe suunas sõitvad liiklejad suunatakse A. Laikmaa tänavale, kas Narva maantee või Rävala puiestee poole, kust edasi on võimalik jätkata liiklemist Lasnamäe suunas, teatas linnavalitsuse pressiteenistus. Gonsiori tänavalt Kesklinna suunas liiklejad suunatakse Pronksi tänava ristmikult kahes sõidureas Tartu maantee ning ühes sõidureas Narva maantee poole. Maneeži, V. Reimani, Raua ning Kivisilla tänavad muutuvad tupiktänavateks ning seoses sellega muutub V. Reimani tänav kahesuunaliseks ning seal muudetakse parkimiskorraldust.

Liinide nr 3, 20, 20A, 31, 53, 55, 56, 60, 63, 67 ja 68 autobussid suunatakse erinevatele ümbersõidu marsruutidele A. Laikmaa – Rävala puiestee – Tartu maantee – Fr. R. Kreutzwaldi tänavate kaudu. Bussid jäävad peatuma Kivisilla peatuses, kuid teevad Gonsiori tänaval tagasipöörde ning suunduvad eelnevalt nimetatud marsruudile.  Fr. R. Kreutzwaldi tänav lõigus Tartu maantee – Gonsiori tänav  suunaga Gonsiori tänava poole jääb avatuks ainult ühistranspordile. Fr. R. Kreutzwaldi tänavale on võimalik pääseda mööda Pronksi ja Raua tänavat.

Liiklejatel, sealhulgas jalakäijatel palutakse järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et piirangute tõttu on liiklus piirkonnas häiritud ning varuda rohkem aega.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul toetatakse Gonsiori tänava rekonstrueerimist Ühtekuuluvusfondist. «Välisrahastusega projekti eesmärgiks on ühistranspordi ühenduskiiruse suurendamine, erasõidukite kesklinna suunalise liikluse piiramine ja liiklusvoo sujuvamaks muutmine, mille eesmärk on vähendada müra, vibratsiooni ning heitgaaside negatiivset mõju linnakeskkonnale,» ütles Klandorf.

Gonsiori tänava Maneeži tänava ja Laagna tee vahelise lõigu ümberehituse tulemusel jääb tänav kolme sõidurajaga. Mõlemas sõidusuunas on ühissõidukirajad ning keskmine sõidurada on muutsuunaliiklusega sõidurada, kus hommikusel perioodil toimub liiklus suunaga kesklinna poole ja õhtul suunaga Lasnamäe poole.

Tööde käigus rekonstrueeritakse Gonsiori tänav alates Maneeži tänava ristmikust kuni Laagna teeni, kogupikkusega ligikaudu 1,5 kilomeetrit. Lisaks rekonstrueeritakse Laagna tee u. 0,3 kilomeetri pikkune lõik, K. Türnpu tänavat u. 0,21 kilomeetri ulatuses ning J. Kunderi tänava serva rajatakse jalgrattatee pikkusega ligi 0,9 kilomeetrit. Kokku rekonstrueeritakse sõiduteid ca 2,01 kilomeetrit ning rajatakse ja rekonstrueeritakse kõnni-, jalg- ja jalgrattateid ca 4,86 kilomeetrit. Ehitustööde mahus rekonstrueeritakse 11 fooriristmikku ning Torupilli Selveri kõrvale rajatakse Pargi ja Reisi parkla.

Tagasi üles