Metropoli hotelli tulistaja tunnistas ennast osaliselt süüdi Täiendatud kell 12.53

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Eile ühe kohtualuse kaitsja puudumise tõttu edasilükkunud istung jätkus teisipäeval, kui kohtu ette astusid kolm meest, keda süüdistatakse mullu veebruaris Metropoli hotellis toimunud tulistamises.

Paata Sakhokia, keda süüdistatakse avaliku korra raskes rikkumises ning tulirelva ebaseaduslikus käitlemises, tunnistas end kohtus osaliselt süüdi - teised kaks meest ennast süüdi ei tunnistanud.

Tunnistajapinki astus ka kannatanu Igor, keda konflikti tulemusena vasakusse jalga tulistati. Igori sõnul sai ta kõigepealt löögi kuklasse, millele järgnes rüselus. Seda, kes teda tulistas, mees endasõnul ei tea.

Istungil uuriti kirjalikke tõendeid, muuhulgas esitati turvakaamerasalvestisi, millelt on näha, kuidas Paata Sakhokia ühel hetkel relva välja tõmbab ning lasu teeb. Pärast tulistamist lahkuvad kolm meest sündmuskohalt.

Kohus jätkub pärastlõunal tunnistajate ülekuulamisega.

2. veebruaril 2017 kell 13.50 toimus Tallinnas Roseni tänaval asuva hotelli baaris tulistamine, mille käigus sai haavata 1971. aastal sündinud mees. Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talitus kriminaalmenetlust.

Uurimise käigus kogutud andmed viitavad sellele, et tol päeval läks 45-aastane Gruusia kodanik Paata Sakhokia koos kahe tuttavaga hotelli restoranis laua taga istunud 45-aastase mehe juurde ning lõi teda vastu pead. Kui kannatanu üritas vastupanu osutada, siis kaks kaasasolnud meest - Aleksei Mihhejev ning Vladimir Trahhov, seisid nende vahele. Süüdistuse kohaselt haaras väidetav ründaja Sakhokia oma jope alt tulirelva ning tulistas kannatanut, vigastades tema jalga. Pärast toimunut lahkus tulistaja koos kahe tuttavaga hotellist. Uurimisversiooni kohaselt oli tegu omavaheliste vaenulike suhete pinnalt tekkinud tüliga.

Politsei tuvastas kahtlustatavate isikud peatselt, kuid peamine kahtlustatav põgenes ning asus end varjama. Hiljem tuvastati menetluse käigus, et ta on põgenenud Hispaaniasse. Teavitati Hispaania kolleege, kes pidasid mehe Euroopa vahistamismääruse alusel kinni 13. juulil 2017. Kahtlustatav toodi augustis Eestisse ning ta viibib tänaseni kohtu loal vahi all. Talle on esitatud süüdistus avaliku korra raskes rikkumises ning tulirelva ebaseaduslikus käitlemises.

Ülejäänud kahele mehele on esitatud süüdistus avaliku korra raske rikkumise kaasaaitamises. Kolmel süüdistataval ei ole kehtivat kriminaalkorras määratud karistust. Mehed on vanuses 37-49 eluaastat. 

    Tagasi üles