Galerii: Kaitseliit esitles Eesti esimest soomusautot

Kaitseliit esitles täna Tallinnas Vabaduse väljakul ajaloolise soomusauto «Estonia» koopiat, mis on ehitatud Kaitseliidu 100. sünniaasta puhul.

Soomusauto «Estonia» koopia ehitas Kaitseliidu tellimusel valmis Saaremaa Sõjavara Selts Margus Sinimetsa juhtimisel. Koos «Estonia»-ga astub üles ka soomusauto meeskond, kes kannab autentsete eraldusmärkidega ajaloolist vormirõivastust. Muusikat teeb Kaitseväe orkester. Toimub soomusauto pidulik ristimine.

Edaspidi võib soomusautot näha nii 23. juunil Tallinna lauluväljakul toimuval Võidupüha paraadil kui ka teistel Kaitseliidu 100. aastapäeva tähistamisega seotud üritustel.

Esimene Eesti soomusauto «Estonia» ehitati Vabadussõja päevil 1918. aasta detsembris Tallinna sadamatehases insener Saukase juhtimisel ja anti Tallinna Kaitseliidu relvastusse sisekaitse ülesandeid täitma.

Soomusauto jagunes kolmeks tsooniks - mootoriosa, juhiruum ja lahinguosa. Juhiruumis olid kaks juhti ja kuulipildur Madseni kergekuulipildujaga. Lahinguosa lael oli 360⁰ pöördenurgaga suurtükitorn 37 mm Hotchkissi kiirlaskekahuriga, lahinguosa tagaküljel aga kaks poolringikujulist torni raskekuulipildujatega «Maxim».

Soomusauto ehitati 8-10 mm paksusest soomusplekist, lahinguosa oli täiendavalt tugevdatud 6 mm kaevikukilpidega.

Tagasi üles
Back