Tänasest saab maanteedel taas sõita 110 km/h

Maanteeamet tõstab neljarajalistel maanteelõikudel suurima lubatud piirkiiruse 110 km/h-ni.

FOTO: Liis Treimann

Maanteeamet alustab reedel lubatud suurimate piirkiiruste tõstmist eraldatud sõidusuundadega riigiteedel, tänavu saab kiirusega 110 km/h sõita 135 kilomeetril ja 15 kilomeetri pikkuses tõstetakse kiirust 100 km/h, edastas maanteeamet.

Tänavu tõstetakse lubatud suurimat piirkiirust neljarajalistel ja 2+1 eraldatud sõidusuundadega maanteedel, kaherajalistel teedel jääb lubatud suurimaks sõidukiiruseks 90 km/h.

«Kõikidel 2+2 teelõikudel me veel suurimat lubatud piirkiirust ei tõsta liiklusohutuse kaalutlustel ning nendel lõikudel tuleb sõita 90 km/h,» sõnas maanteeameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa. «Kuna ilm võib aprillikuus olla veel heitlik, siis tuleb kindlasti jälgida ka ilma- ja teeolusid ning lähtuda sõidukiiruse valikul neist. Suurim lubatud kiirus on võimalus, mitte kohustus.»

Tallinna–Pärnu maanteel Tallinna–Ääsmäe lõigul asuvaid muutuva teabe liiklusmärke ei saa veel kasutusele võtta, sest elektriliitumised viibivad, mistõttu nende märkide ette pannakse ajutiselt plekktahvlid vastava kiiruspiiranguga.

FOTO: maanteeamet

Tagasi üles