Haapsalu koolipoiss peab kodus sisalikke, ämblikke ja madusid

Jonny-Harrison Nõmmik ühega oma hoolealustest.

FOTO: Ivar Soopan / Läänlane

17-aastane Jonny-Harrison Nõmmik on Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi 10. klassi õpilane, kelle kirg on roomajate pidamine – madusid on tal kodus lausa 30, peale selle veel sisalikud ja ämblikud, kirjutab portaal Läänlane.

Kõigi nende elukatega elab Nõmmik ning tema pere koos kolmetoalises korteris ning nad saavad sõbralikult hakkama.

Nõmmiku kogusse kuuluvad boa, nastiklased, püütonid ja teised Eestist kaugel elavad maoliigid. Kodumaiseid nastikuid Nõmmikutel pole, sest need on meil kaitse all ning neid ei tohi vangistada. Mürkmadudest noormees hoidub, sest tal on kaks nooremat venda, kes võivad ohtu sattuda.

Nõmmiku juures elavad nastikud on pärit Indiast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast ning Madakaskarilt. Noormees tunnistab, et mõni on ka selline, keda sealses looduses kohtab harva.

Kui tavaliselt toovad vanemad lapsele lemmikloomaks kassi, koera või küüliku, siis Jonny-Harrisoni isa on nipiga isa, kes tunneb samuti huvi roomajate vastu. Kui poiss käis kolmandas klassis, luges isa ajalehekuulutust, kus pakuti müüa üht huvitavat roomajat. «Kui isa luges, mis madu see on, siis tuli lihtsalt sellele järgi minna,» ütles Nõmmik. Sellest ajast muutus Nõmmikute pereelu.

Noormees tunnistab, et pole madusid kunagi kartnud.

Vaata pildigaleriid ja loe pikemalt noormehe hobist ning sellest, kuidas tema pere roomajatega kodu jagab, portaalist laanlane.ee.
 

Tagasi üles