Kunagisse ENSV võimuladviku haiglasse kolivad perearstid

Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena üksus.

FOTO: Mihkel Maripuu

Omaaegsesse IV haiglasse, kus raviti ENSV võimuladvikut, rajatakse tervisekeskus 13 perearstile.

Tänavu alustatakse  Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) Magdaleena tervisekeskuse projekteerimistöödega, mille projekti kogumaksumus on ligi 4,6 miljonit eurot, teatas Raepress.

 Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) finantsjuhi Kersti Reinsalu sõnul hakkab tervisekeskus asuma  Magdaleena haiglas, kus laiendatakse ambulatoorse taastusravi osa ning seal hakkavad toimuma ka ämmaemanda vastuvõtud. «Kokku tuleb sinna 13 perearstipraksist ning tingimused paranevad nii perearstidel kui patsientidel,» ütles Reinsalu.

«Magdaleena esmatasandi tervisekeskuse loomine on piirkonnale oluline, sest teenuste koondamisel saavutatakse suurem kuluefektiivsus ning esmatasandi tervishoiuteenused muutuvad senisest kättesaadavamaks,» selgitasTallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölder.

Abilinnapea sõnul alustatakse sel aastal ka Kopli tervisekeskuse projekteerimistöödega ning linna soov on rajada sellised tervisekeskused igasse linnaossa.

Magdaleena tervisekeskuse renoveerimistöödega planeeritakse alustada 2019. aasta lõpus ning keskus peaks valmima 2021. aasta esimeses pooles. Projekti kogumaksumus on 4 586 670 eurot, millest suurim on riigipoolne toetus 1 661 000 eurot.

Tagasi üles