... siis, kui kohtuvad kunstnikud ja väikemuuseumid üle Eesti

FOTO: ev100.ee

EV100 kunstiprogrammi "Sada kunstimaastikku" kuuluv projekt "Kunstnikud kogudes" viib kokku kümme Eesti nüüdiskunstnikku ja (väike)muuseumit üle Eesti, eesmärgiga lõimida kogukondi, tõmmata tähelepanu kultuuripärandile ning pakkuda selle mõtestamiseks ja kaasajaga sidumiseks uusi viise.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast inspireeritud projekt "Kunstnikud kogudes" viib kokku kümme Eesti kaasaegset kunstnikku ja väikemuuseumit üle Eesti.

Näitustesari tõmbab tähelepanu kogukondlikule kultuuripärandile ning pakub selle mõtestamiseks ja kaasajaga sidumiseks uusi viise.

EV100 kunstiprogrammi kuuluva projekti „Kunstnikud kogudes“ raames viibivad kunstnikud valitud muuseumi juures residentuuris, mille jooksul tutvuvad selle ajaloo, kujunemise, igapäevase toimimise ning kogudega.

"On rõõm tõdeda, et muuseumitel on olnud valmidus lasta kunstnikud oma köögipoolele. Projektis osaleva kunstniku jaoks on see eksperimentaalne projekt aga võimalus õppida süvitsi tundma ühte Eesti paika või teemat, astuda kõrvale tavapärasest galerii-ringlusest ning panna proovile oma ideed, töömeetodid ja hoiakud," kirjeldas projekti üks selle juhtidest Maarin Ektermann.

Kümne residentuuri tulemusena valmivad kümme näitust, mis on inspireeritud muuseumi püsiekspositsioonist või muuseumi kogude tõlgendamisest.

"Kunstnikud töötamas muuseumi kollektsioonidega või arhiivides on Lääne kaasaegses kunstis küllaltki levinud praktika, kuid Eestis on sellise haardega projekt esmakordne. Projekti keskmes on selle regionaalne mõõde, võimalus uurida põhjalikumalt Eesti eri paikade igapäeva- ja pärandielu ning töötada koos kohaliku kogukonnaga," kirjeldas ideed korraldaja Mary-Ann Talvistu.

Projektis osalevad:

  • Raul Keller ja Eesti Ringhäälingumuuseum Türil
  • Mihkel Ilus ja A.H.Tammsaare muuseum Vargamäel
  • Jass Kaselaan ja Saaremaa Muuseum Kuressaares
  • Marge Monko ja Võrumaa Muuseum
  • Laura Põld ja Kunda Tsemendimuuseum
  • Flo Kasearu ja Koidula Muuseum Pärnus
  • Jaanus Samma ja Liivi Muuseum Alatskivil
  • Jevgeni Zolotko ja Sillamäe Muuseum
  • Eva Mustonen ja Seto Talumuuseum Värskas
  • Aet Ader & Laur Kaunissaare ning Narva-Jõesuu Koduloomuuseum

Projekti veavad kunstiteadlased Maarin Ektermann ja Mary-Ann Talvistu (Kumu Kunstimuuseum) ning graafiline disainer on Viktor Gurov.
Rohkem infot leiad SIIT ja Facebooki lehelt  
Sotsiaalmeediast saab täiendavalt uurida kasutades märksõnu #kunstnikudkogudes ja #EV100kunstiprogramm

EV100 kunstiprogrammi toimub Riigikantselei EV100 korraldustoimkona ja kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ning Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega. Täpsemalt saab programmi kohta lugeda SIIT 

Tagasi üles