Aas: opositsioon murrab sisse lahtisest uksest

Tallinna linnapea Taavi Aas.

FOTO: Sander Ilvest

Opositsioon käitub opositsiooni reeglitele kohaselt, püüdes hoida kramplikult võimalikult kaua umbusaldamise teemat üleval, et sel moel pildis püsida, kuid murravad sisse lahtisest uksest, leiab Tallinna linnapea Taavi Aas.

«Võtsin vastu Tallinna volikogu opositsiooniparteide kutse ja selgitasin selle nädala teisipäeval neile veelkord, kuidas sündmused Tallinna Linnatranspordi AS-is kulgesid, kuidas Tallinn võitleb korruptsiooni vastu, on kõvasti tõhustanud sisekontrolli tööd, viiakse pidevalt läbi erinevaid siseauditeid,» ütles Aas. «Olin väga selle poolt, et kohtumise juures oleksid ka ajakirjanikud, kes kuuleks otseallikast, opositsiooni emotsionaalsete vihapurseteta, kuidas olukord on ja mida tehtud. Reformierakonna volikogu fraktsiooni juht Kristen Michal oli sellele tuliselt vastu.»

Aas kinnitas, et tal ei ole midagi karta. «Umbusaldusega ähvardamine näitab opositsiooni pettumust, et neilt trumbid käest võeti: astusin probleemide ilmnemisel koheselt TLT nõukogu esimehe kohalt tagasi, oma kohast loobus ka ettevõtte juht Enno Tamm. Lisaks esmaste probleemide märkamisele tegi siseaudit tööd edasi, avastas veelgi võimalikke rikkumisi, mille peale tegime polisteile avalduse. Koostamisel on tsiviilhagi kohtule,» loetles Aas.

Linnapea pidas opositsiooni umbusaldamise soovi  mõneti isegi kasulikuks. «See annab mulle võimaluse veel ja veel selgitada, milliseid samme astume. Tallinna linna asutustes töötab kokku umbes 15 000 inimest. Paraku leidub nende seas ebaausaid inimesi ning korruptsiooni ehk peitkuritegude avastamine äärmiselt keeruline ja mõnede inimeste vahelise kaitseringi lõhkumine raske,» tunnistas Aas.

Linna sisekontrolli töö tulemusel on Tallinn korduvalt pöördunud ise politsei poole. «Näiteks 22. veebruaril tegime linna siseauditi põhjal politseile avalduse seoses kilehallide hankega spordi- ja noorsooametis. Meie pöördumise peale alustas politsei uurimist, mispeale katkestasime meie oma auditi, et mitte takistada politsei uurimist,» ütles Aas.

Tagasi üles