Fotod: Mustamäele kerkib elamu erivajadusega inimestele

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Täna pandi koos maja tulevaste elanikega nurgakivi Kadaka tee 153a kinnistule rajatavale erihooldekodule.

«AS Hoolekandeteenused ehitab kinnistule erihooldekodu eluhoone, milles hakatakse pakkuma ööpäevaringset erihoolekandeteenust kuni 24-le psüühilise erivajadusega täiskasvanule, kes on jagatud neljaks kuueliikmeliseks pereks. Erihooldekodu valmib juba sügiseks,» ütles abilinnapea Eha Võrk.

Maja tulevased elanikud olid oma ootused uue kodu suhtes kirja pannud pildile, mis koos muude asjadega nurgakivi silindrisse pandi. Peamiselt soovisid nad oma tuba ning rahu ja vaikust.

Projekti rahastatakse 85 protsendi ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fondist ja 15 protsendi ulatuses riigieelarvest. «Tallinna linn, AS Hoolekandeteenused ja Sotsiaalministeerium on sõlminud ühiste kavatsuste protokolli, mille eesmärgiks on tagada sujuv ja tõrgeteta koostöö psüühilise erivajadusega inimeste jaoks mõeldud teenusekohtade rajamiseks Tallinna linna territooriumile,» selgitas abilinnapea Tõnis Mölder.

Ühiste kavatsuste protokolli kohaselt on kavas ajavahemikus 2015 – 2023 rajada ligikaudu 200 ööpäevaringse ja toetatud elamise teenusekohta, mis asuksid teenuseüksustes Tallinna erinevates piirkondades.

«Nii linna kui ka riigi jaoks on oluline, et saaksime kvaliteetseid erihoolekandeteenuseid psüühilise erivajadustega inimestele pakkuda ööpäevaringselt. Tallinnas avame koostöös riigiga sel aastal veel mitu erihooldekodu,» ütles Mölder.

Sel aastal rajab AS Hoolekandeteenused koostöös Tallinna linnaga pealinna neli perekorteritega elamut ehk kokku 96 uut ööpäevaringse toetusega teenusekohta.

AS Hoolekandeteenused direktori Liina Lanno sõnul on nad Tallinna linnaga teinud juba mitu aastat head koostööd erivajadustega inimeste elutingimuste parandamise nimel. «Tallinnas peab olema rohkem spetsiaalselt vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimestele mõeldud teenusekohti, et inimesed ei peaks kolima vajaliku teenuse saamiseks oma kodukohast ja lähedastest eemale. See, et erivajadusega inimesed saavad elada kogukonnas oma pere ja sõprade läheduses ning teha võimetekohast tööd või siis õppida, on aga väga oluline ning toetab nende iseseisvust ja annab neile võimaluse  panustada ühiskonda koos teistega,» sõnas Lanno.

Tagasi üles