Õppekogunemiseks Siil pakin seljakoti

FOTO: Kaitse kodu

Varustust on sõduril palju, vahest liigagi palju, ja see tuleb endaga kaasas kanda. Ent selg on sõduril tugev ja seljakott piisavalt suur, et mahutada suurem osa kraamist. Et aga kõik asjad oleks kättesaadavad just siis, kui neid vaja, tuleb pakkimise juures silmas pidada mõningaid reegleid ja näpunäiteid.

Esiteks paki seljakotis olev varustus alati veekindlalt. Selleks kasuta kilekotte. Sobivad näiteks mustad prügikotid. Peale riiete vihma ajal kuivana hoidmise on neist väga palju kasu ka veetakistuste ületamisel. Jäta meelde, mida millisesse kotti pakkisid. Seegi on lihtsam, kui kott on pakitud kindla korra järgi.

Varusaapaid ja nende hooldusvahendeid kanna seljakoti alumises osas. Välivormi, sooje riideid ja magamiskotti kanna seljakoti ülemises osas. Vaata, et vastu selga ei jääks teravaid ja kõvu esemeid. Klapitaskutesse võid pakkida midagi söödavat, hea kerge kätte saada. Lebo ehk magamisalus kinnita seljakoti külge aga nii, et see kõhuli visates sulle kuklasse ei suru ega hakka laskmist segama, näiteks seljakoti klapi alla. Pinguta kõik rihmad ja fikseeri kummiga.

 

Tagasi üles