Õppekogunemisel Siil: hooldan isiklikku varustust

FOTO: Alex Ots

Varustuse, nagu hingegi eest tuleb hoolt kanda. Õppustel eriti just varustuse eest, sest muidu on hiljem hing paelaga kaelas.

Kõige tähtsam on saabaste hooldus. Kuivad jalad on peamine. Saabaste hoolduses on tähtsad kolm asja: puhastamine, kuivatamine, töötlemine määrdega (saapaviks). Kui saapaid ei ole võimalik ahju kõrval kuivatada, võta ka need magamiskotti.

Magamiskotis on võimalik kogu varustus hommikuks ära kuivatada. Kui aga magamiskott on hommikul märg ja kuivatada ei ole aega, siis ära rulli seda kõvasti kokku, vaid topi lihtsalt kotti. Esimesel võimalusel võta välja ja lase tuulduda.

Kui oled õppuste käigus endale laskepesa kaevanud, ära unusta ka labidat mullast puhastada (veega või rohuga) ja teraosale kergelt õli kanda.

Ja loomulikult relv, seda peab hooldama iga kord, kui olukord võimaldab. Ole ettevaatlik, et relvaosi ei kaoks samblasse või kaevikupõhja. Pane midagi alla ja aseta relvaosad selle peale.

Vormi pesta ei ole vaja, aga harjaga üle tõmmata, kui pori on kuivanud, oleks mõistlik. Märga vormi ära topi seljakotti, vaid ürita see ära kuivatada kas ahju ääres või magamiskotis. Seda võib veel vaja minna.

Tagasi üles