SIIL pildis: reservväelased jõudsid õppusele

FOTO: Ardi Hallismaa

Eile algas 2. - 14. maini kestev suurõppus Siil, kus ligi 15 000 kaitseväelast, kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, politseiametnikku, päästetöötajat ning liitlas- ja partnerriigi sõjaväelast harjutab laiapindse riigikaitse toimimist.

Esimesed reservväelased vahetasid kolmapäeval nii Tartus kui ka mitmel pool mujal Eestis oma tsiviilriided laiguliste vastu ja on juba maastikul lahinguvalmis.

Teksad ja kampsunid varna, seljakott selga ning püss kaenlasse - nii jätsid kolmapäeval sajad mehed ja naised tsiviilelu paariks nädalaks selja taha, et harjutada Eesti suurimal kaitseväeõppusel Siil 2018 järgmise kümne päeva jooksul riigikaitse tegevusi.

Õppus jaguneb kolme etappi, millest esimese 2.-4. maini kestval õppusel osalevad üksused saavutavad lahinguvalmiduse; teises 4.-7. maini kestvas faasis üksuste koostööõpe ja kolmandas etapis 8.-12. maini õppelahingud. Siili fookus on maaväel, kuid oluline roll on ka mere- ja õhuväel. Lisaks 19 liitlas- ja partnerriigi kaitseväelastele osalevad veel viie NATO struktuuriüksuse esindajad.

Galeriid reservväelaste kogunemisest saab vaadata siit.

Staabi - ja sidepataljoni esimeste reservväelaste saabumist näeb siit

Tagasi üles