Siil pildis: Liiklusjärelvalve Sakala teedel

Laupäeval 5. mai päeval ja ööl vastu 6. maid harjutasid naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased koostöös politseiga kontrollpostide üles seadmist teedele, et viia läbi põhjalikum liikluskontroll. Kontrolliti juhtide ja sõidukite dokumente, juhi võimalikku joovet, sõiduki tulede seisukorda, vajadusel tehti märkusi ka muude rikkumiste kohta.

Üks kontrollpunktidest asus Viljandi maakonnas, Loodi-Helme teel Kärstana külas. Päevasel ajal oli lisaks politseile punkt mehitatud 100% naiskodukaitse naistega. Õhtuseks ja öiseks ajaks lisandusid ka kaitseliidu mehed, et võimalike uljaspeadega vajadusel karmimalt toimetada. Sealne punkt oli ennast põhjalikumalt üles seadnud. Olemas oli nii köetav telk magamiseks neile, kes vahetusest vabad kui ka WC.

Valga-Uulu mnt. 11 km olnud kontrollpunktis oli esindatud samuti politsei kõrval nii naiskodukaitsja kui kaitseliitlane. Lühikese ajaga tuvastati mitmeid rikkumisi.

Esines sõidukiiruse ületamist ajutiste liiklusmärkidega tähistatud alas, tulede väärkasutamist oskamatusest tulede lülitit õigesse asendisse keerata kui ka ohtlike esemete kinnitamata jätmist reisijate salongis. Politseiametnikul tuli naisjuhile näidata kuidas tulede ümberlülitit õigesti kasutada. Noormehed said oma teekonda jätkata peale seda kui tagaistmel kinnitamata olnud suured kõlarid said paigutatud nii, et järsu pidurdamise või teelt väljasõidu korral ei lendaks kõlarid meestele pähe.

Liiklusjärelvale on oluline ikka liiklejate endi huvides, sest meid kõiki oodatakse tervena koju.

Tagasi üles