Söjaväelogistikud harjutavad Siilil taktikalisi varustusoperatsioone

Sõjaväelogistikud harjutamas lahingüksuste taktikalist varustamist.

FOTO: Martin Hiir / Kaitsevägi

Ilma laskemoonata ja tühja kõhuga sõdur ei võitle – see ei ole mingi saladus. Sõjaväelogistikud harjutavad lahingüksuste taktikalist varustamist maastikul koos relvastatud julgestusega suurõppuse Siil raames.

Toetuse väejuhatuse logistikapataljon on jaganud oma jõud üle Eesti laiali strateegiliselt olulistesse piirkondadesse, kust vajadusel pakutakse õppelahinguid pidavatele üksustele kiiret ja turvatud varustamist. Operatiivselt teostatud varustusoperatsioonid on eluliseks eelduseks lahingvõimekuse jätkusuutlikkuse tagamisel – kriisiolukordadeks õppides harjutatakse läbi kõikvõimalikud stsenaariumid nii laskemoona, kütuse, toidupakkide, tehnika varuosade kui kõige muu vajaliku viimiseks lahingtsooni lähedusse, mida lahingüksustel endil ei ole võimalik suures koguses kaasas kanda, aga ilma milleta lõpuks lahinguid pidada ei saa.

„USA sõjaväelastelgi oleks eestlastelt õppida, eriti mis puudutab üksuse varjumist ja maskeerumist maastikul,“ kiitis USA sõjaväe 86. tranpordidivisjoni kapten Miguel Sanchez, kes on viimase nädala kestel jälginud Eesti-USA ohvitseride vahetusprogrammi raames teraselt meie tegevust ja hinnanud taktikalist võimekust. „Olete heal tasemel ning kui panna end teie logistikaüksuse ülema rolli, panustaksin lisaks ehk vaid relvastatud saateüksuste suuremahulisemasse kaasamisse,“ lisas Sanchez.

Iga sellise operatsiooni edukus sõltub nii läbimõeldud planeerimisest, kui ka täpsest ja kiirest täideviimisest. Kõik mehed ja masinad erinevatest Eesti nurkades ja väeosadest peavad olema õigel ajal õiges kohas, tundma oma tööd ja tehnikat nii hästi, et operatsiooni oleks võimalik kasvõi pimesi läbi viia. Ei mingit liigset juttu ega juhendamist – kõik toimub kiiresti, vaikselt ja sujuvalt nagu aastaid laval olnud modernne tantsuetendus ebatavaliste kujunduselementide keskel.

Logistikapataljon on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on kaitseväe väe- ja struktuuriüksustele logistilise toetuse osutamine, kaitseväe logistilise erialaväljaõppe tagamine ning logistiliste ülesannetega sõjaaja reservüksuste ettevalmistamine. Alates 2015. aasta kevadest paikneb logistikapataljon alaliselt Ämari lennubaasi territooriumil.

Vaata pilte logistikapataljoni tegemistest Siilil SIIT

Tagasi üles