Kaitseväe juhataja: Siil tõestas, et ühtsena oleme murdmatud (1)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Ardi Hallismaa

Suurõppuse Siil 2018 lõpusignaal anti pühapäeval, 13. mail kell 11.00 Paju lahingu mälestusmärgi juures peetud rivistusel, kus Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras pidas õppusel osalenutele lõpukõne.

„Suurõppus Siil näitas, et me saame hakkama mitte ainult lahingutega, aga palju suuremaga. Ühtne tegutsemine riigi erinevate struktuuride vahel, mida me sel õppusel harjutasime on jõud, mis ei lase meil murduda," ütles Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

Kindral Terrase sõnul näitas õppus, et Siili fookuses olnud Kaitseliit on laiapindse riigikaitse alustala, mis on esindatud kõikjal Eestis ja kõigis ühiskonna kihtides. Kaitseväe juhataja tänas ka õppusel osalenud liitlasi ja partnereid ning kogu Eesti ühiskonda.

„Õppus ei oleks saanud sellisena toimuda, kui meil poleks olnud rahva toetust. Tänan maaomanikke ja kohalikke inimesi, kes lasid meil oma maid kasutada. Tänan ettevõtjaid ja tööandjaid, kes võimaldasid oma inimestel õppusel osaleda ning pakkusid erinevaid soodustusi. Eelkõige tänan aga tänasel emadepäeval peresid, kes toetasid oma õppusel osalevaid omakseid," rõhutas kindral Terras.

Rivistusel anti üle ka 13. korda toimunud Kaitseväe joonistusvõistluse „Kaitsevägi õppustel“ auhinnad, üles astus Eesti, Läti ja Leedu sajandaks sünnipäevaks moodustatud 100-liikmeline Balti riikide kaitsevägede ühisorkester ning ülelennu tegid õppusel osalenud lennuvahendid.

Eile Valga linnas viimase õppelahinguga lõppenud suurõppus Siil 2018 algas 2. mail. Õppuse käigus mängiti läbi erinevad stsenaariumid, mille käigus harjutasid koostööd Politsei- ja piirivalveamet, Päästeamet, Kaitseliit, kaitsevägi, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid ning liitlaste ja partnerriikide relvajõudude üksused. Õppusest võttis osa üle 18 000 inimese 19 riigist.

Eelmist suurõppust Siil peeti 2015. aasta mai esimeses pooles ning sellest võttis osa üle 13 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija, tegevväelase ja liitlasriikide kaitseväelase. Ka sel aastal osales suurõppusel üle 13 000 mehe ja naise.

Siil 2018 (sh. lisaõppekogunemine OKAS) raames kutsuti õppekogunemisele ja lisaõppekogunemisele üle 6 500 reservväelase ja Kaitseliidu baasil formeeritud üksustesse kuuluva kaitseliitlase. Õppekogunemisele ja lisaõppekogunemisele ilmus kohale ligi 4 800 reservväelast ja Kaitseliidu baasil formeeritud üksustesse kuuluvat kaitseliitlast.

Kaitseväeteenistuse seaduse ja ülema kaalutletud otsusega vabastati õppekogunemisel ja lisaõppekogunemisel osalemisest üle 700 isiku.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles