Tule uurima: Vabaduse väljakul näeb ajaloolist fotonäitust «Enne ja nüüd»

Kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa näituse avamisel

FOTO: Mihkel Leis

Tallinna päeval, 15. mail avati Vabaduse väljakul fotonäitus, kus on kõrvuti eksponeeritud Tallinna vaated sajand tagasi ja tänapäeval. Näitus valmis Tallinna Kultuuriameti, Tallinna Linnaarhiivi ja Rahvusarhiivi koostöös Eesti juubeliaastaks.

Näitusel on eksponeeritud 36 arhiivifotot ja 36 uut fotot peamiselt Tallinna vanalinnast. Valitud fotod annavad võimaluse võrrelda 20. sajandi alguse Tallinna tänavaid, hooneid ja inimesi tänapäevaste vaadetega. Hoolimata maailmasõdadest ja riigikordade vahetusest on enamik arhiivifotodel kujutatud paikadest äratuntavad siiani.

Vanadelt fotodelt pärit kohad püüdsid 2017. ja 2018. aastal kaadrisse fotograafid Peeter Sirge, Kaupo Kikkas ja Kristian Kruuser. Pildiallkirjad sõnastas kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa ja näituse sissejuhatuse kirjutas ajaloolane Küllo Arjakas.

Näitus saab Vabaduse väljakul vaadata kuni 3. juunini.

Fotonäitus «Enne ja nüüd» on esimene Tallinna, Riia ja Vilniuse linna ühisprojekt Eesti, Läti ja Leedu juubeliaasta puhul. Tallinna vanu ja uusi vaateid sai aprillikuus imetleda Riia toomväljakul, Vilniusesse jõuavad pildid juulikuus. Riia ja Vilniuse fotonäitused saabuvad Tallinna Vabaduse väljakule 20. augustiks. Samuti istutatakse juubeliaasta puhul kolme pealinna lipuvärvides lillepeenrad ning pealinnade linnaorkestrid lähevad ühisele kontserttuurile augustis ja septembris.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles