MTÜ Lasnaidee sai kogukonnaaia jaoks maad

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Võru 11 krunt on jagatud kolmeks alaks. Lasnaidee kätte antakse ala 1.

FOTO: Tallinna linnavalitsus

Linnavolikogu otsustas täna anda mittetulundusühingule Lasnaidee tähtajatult tasuta kasutusse osa Võru 11 kinnistust kogukonnaaia rajamiseks.

Tallinna haridusametile tehti ülesandeks sõlmida Lasnaideega tasuta kasutusleping. Lepingu tingimuste kohaselt kasutatakse kinnisasja Laagna kogukonnaaia rajamiseks. Kinnisasjale rajatakse laste-, noorte-, individuaal- ja ühiskondlikud dekoratiiv- ja tarbetaimede peenrad ja peenarde vahele jalgrajad.

Kinnistule tuleb paigutada lukustatav kuur, eelnevalt hankida selleks vajalikud kooskõlastused ja load ning tasuda nende hankimisega seotud maksud. MTÜ kohustub hoidma kinnisasja alaliselt heas seisukorras ja vabastama lepingu lõppemisel kinnisasja tema poolt kinnisasjale paigaldatud rajatistest.

Võru tn 11 kinnisasjal asub lasteaiahoone, mis on antud üürile 13 erineva äriruumi üürilepingu alusel. Lasteaiahoonet kasutatakse linna raamatukoguna, lastele ja noortele suunatud huvitegevuseks, lasteaia- ja õmblusteenuse osutamiseks ning laona.

Mittetulundusühing Lasnaidee on mittetulundusühing, mis püüab kohalike elanike kaasamisega ja kodanikualgatusega muuta oma kodukoha elukeskkonda paremaks. Eesmärgiks on väärtustada Lasnamäed kui meeldivat elamiskeskkonda, millel on omad väärtused ja mida lasnamäelased hindavad ja armastavad.

Tagasi üles