Tallinna TV ühiskondlik nõukoda alustas tegevust

Tallinna TV ühiskondlikku nõukoda hakkab juhtima IRLi liige Mart Luik.

FOTO: Konstantin Sednev

Tallinna Televisiooni (TTV) ühiskondlik nõukoda alustas tegevust, selle esimeheks valiti Tallinna linnavolikogu aseesimees Mart Luik.

Nõukoja ülesanne on nõustada Sihtasutuse Tallinna Televisiooni nõukogu ja juhatust ning aidata kaasa linnaelanike paremale informeeritusele.

Luik ütles Postimehele, et IRL on alati olnud seisukohal, et Tallinna TV asutamine ja rahastamine tallinlaste maksuraha arvel ei ole mõistlik ja otstarbekas. «Avalikku raha ei tohi kasutada seal, kus turutõrget pole ning televisioonimaastikul seda kindlasti ei ole. Sarnasel seisukohal on olnud enamus opositsioonierakondi, kuid paraku pole keskerakondlik linnavalitsus nende häält kuulda võtnud,» ütles Luik.

«Kui moodustati TTV ühiskondlik nõukoda, nõustusid kõik Tallinna volikogus esindatud erakonnad peale Reformierakonna selle töös osalema. Asusin TTV nõukoja etteotsa selle nimel, et muuta telekanal poliitiliselt tasakaalustatuks ja kaotada kanalis Keskerakonna ainuvõim. Kavatsen anda omapoolse panuse, et Tallinna TV kujuneks edukaks pealinna fookusega telekanaliks, mille võiks lõpptulemusena müüa erakätesse. Tänases seisus ei soovi Keskerakonna ainuvõimust sõltuvalt kanalit, mida peab üleval Tallinna maksumaksja, ilmset mitte keegi ostagi. Mõnede poliitikute ettepanek, et TTV tuleks päevapealt sulgeda, on lihtne aga ebamõistlik plaan, sest jätaks tuhanded televaatajad ilma oma harjumuspärasest telekanalist. Praegu vabalevis nähtavad telekanalid saab kokku lugeda ühe käe sõrmedel ja seda valikut ei peaks jõuga hakkama kitsendama,» rääkis Luik.

Tallinna TV juhatuse liige Taavi Pukk avaldas lootust, et ühiskondlikust nõukojast saab konstruktiivne koht, kus teemad ja probleemid läbi arutada ja neile lahendus leida. «Nõukoja moodustamisel on eeskuju võetud ERR-ist – nõukoja eesmärk on olla TTV-le nõu andvaks koguks,» lisas Pukk.

Tallinna Televisiooni ühiskondliku nõukoja koosseisu kuuluvad linnavolikogu Isamaa ja Res Publica fraktsiooni aseesimees Mart Luik, linnavolikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Kersti Kracht, linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Jüri Pihl, linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Anastassia Kovalenko, abilinnapea Züleyxa Izmailova, linnapea nõunikud Tuuli Koch ja Juhan Paadam ning linnakantselei linnauuringute sektori juhtivspetsialist Liina Kilemit.

Tagasi üles
Back