Afganistan. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Danny Lawson/PA Wire/Press Association Images

Toetuse väejuhatuse logistikapataljon mälestas rivistusega Ämaris ning hiljem Ambla kalmistul tema hauale pärja asetamisega Afganistanis hukkunud vanemveebel Ivar Brokki.

«Ta oli mees, kes käis kindlameelselt oma valitud teed. Teed, mis pakkus väljakutseid, rahulolu, eneseületamist, aga kindlasti ka armastust, hoolimist ja kodusoojust. Sellel teel oli ta mõnele meist sõbraks, mõnele teenäitajaks, aga kõigile eeskujuks inspireeriva ja energilise tegutsejana,» sõnas mälestuspalvuse pidanud toetuse väejuhatuse kaplan leitnant Mihkel Madalvee kaitseväe peastaabi vahendusel.

Vanemveebel Brok sai 23. mail 2008. aastal Lõuna-Afganistanis Helmandi provintsis teenistuskohustuste täitmisel juhtunud õnnetuses üliraskeid vigastusi ning ta suri neisse järgmisel päeval. Õnnetus juhtus tema teisel Afganistani missioonil. Eeskujuliku teenistuse eest lahingupiirkonnas on kaitseväe juhataja vanemveebel Broki autasustanud kaitseväe teenetemärgiga.

Vanemveebel Brok oli esimene kaitseväe sõjapiirkonnas langenud sõjaväelogistik.

1977. aastal sündinud Ivar Brok alustas teenistust kaitseväes 1997. aastal ajateenijana toonases tagalapataljonis. Seal läbis ta ka nooremallohvitseride kursuse. Pärast ajateenistust jätkas Brok teenistust kaitseväes ning lõpetas 1999. aastal kaitseväe lahingukoolis vanemallohvitseride kursuse. Ta teenis erinevatel ametikohtadel tagalapataljonis, lahinguteenindustoetuse koolis ja lahinguteenindustoetuse pataljonis.