Tallinnas toimub nädalavahetusel iga nurga peal midagi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kristiines on laupäeval suur kevadlaat ja Veneetsia karneval.

FOTO: Stanislav Moškov

Sel nädalavahetusel on Tallinnas nii palju üritusi, et võtab silme eest kirjuks.

Nõmme Kevad ja Roheliste Väravate Tänav

Nõmmel algas juba reedel iga-aastane Nõmme Kevad, mis kestab pühapäevani. Pühapäeval on Nõmmel ka juba üheksandat korda toimuv kogukonnaüritus Roheliste Väravate Tänav, mida korraldab Ühendus Loov Nõmme.

Lasna Sport

Lasnamäel on laupäeval tänavaspordiüritus Lasna Sport.

Kevadlaat ja Veneetsia karneval

Kristiines Löwenruh’ pargis aga peetakse suurt kevadlaata ja Veneetsia karnevali.

Maailma Parim Pidu

Mustamäel Männi pargis on 26. ja 27. mail koguperefestival Maailma Parim Pidu.

Minimaailm

Tallinna lauluväljakul toimub 26. ja 27. mail järjekorras üheteistkümnes Minimaailm. Sissepääs on kõigile jätkuvalt tasuta. Näha saab erinevaid asju, mis on kasvõi õige pisut pisemad, kui nad peaksid päriselt olema. Olgu teemaks siis inimesed, tehnika, loomad või majad. Näha saab nii stendimudeleid, kui ka päriselt lendavaid, ujuvaid ja sõitvaid asju. Kindlasti on kohal ka erinevate mudelipoodide esindused, kellede valikust leiab ilmselt igaüks midagi huvitavat. Näitus on avatud mõlemal päeval kella 10–17.

 

Faehlmanni tänavafestival

Kadriorus toimub laupäeval esimest korda Faehlmanni Market ehk tänavafestival, kus külastajaid ootavad suur tänavalaat, kodukohvikud, tänavamuusika, trikijalgrataste show ning Kesklinna valitsuse lasteala.

Lastealal saab teha näomaalinguid, osaleda vanaaegsetes õuemängudes ja pildistada end keskaegses miljöös. Täpselt kell 12 saab kaasa elada Läti ekstreemjalgratturite Greentrials esitlusele. Lasteala võib leida laupäeval Faehlmanni 13 maja hoovist ja see on avatud kella 11-16.

«Koostöös Faehlmanni kohvikuga tekkis mõte tuua üks korralik laupäevane tänavafestival Kadriorgu Faehlmanni tänavale, mis on tegelikult selliseks ürituseks justkui loodud,» ütles Faehlmanni Marketi peakorraldaja Tiina Treumann. «Festivaliga ei soovi me muutuda kommertslikuks, vaid pigem tuua tänavale kodukandi andekad ja põnevad inimesed, samuti võimaldada kohalikele üks tore kapipuhastuspäev, mis mujal maailmas hetkel väga populaarne. See peaks olema üks tore kevadine pereüritus, kus vanad ja uued asjad leiavad uue omaniku, saab jalutada perega ja kuulata head muusikat ning muidugi parimaid lähikonna maitseid proovida.»

Haabersti Kevad

Haaberstis Väike-Õismäe tiigi äärses amfiteatris peetakse esimese üritusena traditsiooniline kevadkontsert Haabersti Kevad. Kontsert amfiteatris algab laupäeval, 26. mail kell 14. Suurel laval pakuvad muusikalist meelelahutust Haabersti puhkpilliorkester Kutter, Taisi Laululapsed, Kentukid, Black & White, Taisi ning Karavan.

Poliitikute jalgpall

Laupäeval kell 11 toimub Ale Coq Arenal (Sportland Arena ja Nike Arena staadionitel) toimub traditsiooniline jalgpalliturniir, millest võtavad osa Eesti Riigikogu, Soome Parlamendi, Tallinna linna ja Hyvinkää linna võistkonnad. Turniir on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Kopli Kevad

Kopli Ametikooli hoovis (Kopli 98) on laupäeval kella 12-18.30 koguperefestival Kopli Kevad. Festival üllatab seekord maailma 12 parima hulka kuuluva FMX trikimootorratturi Sebastian Westbergi ekstreemse motoshowga.

Ürituse programm ja atraktsioonid on tasuta. Osalejatel on võimalus panna ennast proovile meisterdamises ja atraktsioonidel või lihtsalt niisama lõbusalt aega veeta, tegevust leiab nii väike kui suur. Atraktsioonide alal ootab julgemaid Eesti kõrgeim ronimissein, kastitorn, airsoft lasketiir ja kiiking, pisematele velokardid ja kõige ägedam batuut üldse. Kohal on ka preili Printsess ja härra Piraat, kes lastele ennekuulmatuid mänge korraldavad.

Lavaprogrammis leidub mitmeid meeliköitvaid etteasteid spordi- ja tantsuklubidelt, mängud-võistlused auhindadele, Fred-Erik Johansoni maagiline mustkunstietendus ning muusikalise elamuse eest hoolitseb Karl Madis & Karavan. Festivali laiem eesmärk on tutvustada territooriumil tegutsevate asutuste võimalusi ning toimuvad ka tutvustavad ekskursioonid.

Lähem info veebiaadressil tallinn.ee/kopliarenduskeskus

Vibulaskmine

Kesklinnas Tiigiveski pargis (Juhkentali ja Herne tn vahel)saab pühapäeval kella 12-15 vibu lasta ja ametnikega suhelda. «Terve maikuu erinevates Kesklinna parkides toimunud turniiride eesmärk oli ühest küljes anda võimalikult paljudele inimestele märku vanalinna päevade lähenemisest ning teisalt, et inimesed leiaksid lisapõhjuse veeta aega oma kodupargis. Vibulaskmise kõrval saavad lapsed teha näomaalinguid, osaleda vanaaegsetes õuemängudes ja pildistada end keskaegses miljöös. Turniiri parimad saavad auhinna,» selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Samal ajal toimub pargis ka linnaosavalitsuse vabaõhuvastuvõtt, kus igaüks võib pöörduda ametnike poole linnakeskkonna, heakorra, prügimajanduse või muude teemadega seonduvate küsimuste või ettepanekutega.

Kakumäe kodukohvikud

Pühapäeval, 27. mail algusega kell 12 toimub juba kolmandat aastat Kakumäe kodukohvikute päev. Selle raames avab kolmeks tunniks uksed ka Haabersti linnaosavalitsuse vabaõhukontor-kohvik.

Kodukohvikute päeval avavad kohalikud inimesed oma aedades ja hoovides ühepäevakohvikud, kus pakuvad koduseid toite ja jooke. Kohvikuid leidub igale maitsele: pakutakse magusaid küpsetisi, burgereid, grill-liha, mitut moodi kala, toite umbrohust ja mustikatest, kombuchat ja vesikeefirit, kiviahju pitsasid, eksootilisemaid rahvustoite jpm. Paljudes aedades on teretulnud koerad, kellele on väljas joogivesi. Avatud on 29 omanäolist kohvikut, mille asukohad leiab interaktiivselt kaardilt: https://bit.ly/2sbU1fR

Linnaosavalitsuse vabaõhukontor-kohvik avatakse kell 14 ja see asub Kunksmoori sahvriga samas hoovis (Oti 7).

Tallinna Uue Linna Päevad

Pühapäeval toimub kesklinnas Rotermanni kvartalis kogupereüritus TULP ehk Tallinna Uue Linna Päevad. Näha on tuleviku tehnoloogiaid, kuulda värskeid mõtteid, uut muusikat ja homseid ideid. Kogu programm on huvilistele tasuta.

2018. aastal on rõhk tehnoloogial, üritus võõrustab mitmeid tegijaid siit ja mujalt. Peatänavale on tulemas maailma esinimi elektriautode vallas, Tesla, oma uusimate mudelitega. Hea õnne korral on võimalik teha ka proovisõitu. Seevastu TTÜ Robotiklubi pakub uudistamiseks kohalikku toodangut, Eestis tehtud roboteid. Kui eelnevast siiski ei piisa, on üles seatud ka kosmiliste kogemuste saamiseks VR-süsteemid.

Demode kõrval presenteerib peaväljakul uut muusikat Kristel Aaslaid oma uue bändiga Gram-of-Fun. Peale kolme DJ astuVad live koosseisus üles ka Kostja Tsõbulevski, Robi Vaigla, Raul Ojamaa ja Siim Avango. Lisaks toetavad neid Meisterjaan ja DJ Liisi Voolaid.

Rotermanni korstnaväljakul toimub Vikerraadio saate «Huvitaja» avalik saatesalvestus. Neli saatejuhti räägivad tervisest, tehisintellektist ja tulevikuinimestest, eri kultuuride tantsust ja tsirkusest ning paljust muustki. Külalisi võõrustavad R14 ja Saku Gastro restoranid vastavatud terassidel.

Nagu ikka, on üles on seatud ka lastenurk pisematele. Päevajuht on Piret Järvis-Milder.

Kvartali merepoolses nurgas toimub R18 maja kliendipäev, müügil on viimased Rotermanni kvartali korterid. Lisaks on võimalik broneerida personaalse vaatamise aega, aadressil info@rotermann.eu.

Üritus toimub pühapäeval, 27.05, kella 11-17. Rohkem infot: www.rotermann.eu/TULP

Antoni Aialaat

Pühapäeval, 27. mail toimub Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumi aias Antoni Aialaat. Laada teeb eriliseks asjaolu, et sel aastal püütakse katsetada, kas Kadriorus võiks toimuda midagi sarnast nagu on Pelgulinna või Kalamaja päevad ja laiendada tegevusi ja melu mujalegi kui Tammsaare muuseumi aed.

Idee ühe eestvedaja, rõivabrändi Donna Nordica omaniku Mai Loogi sõnul on Kadriorg kauni iseloomuga vana ja väärikas linnaosa, kus vaikselt ja spontaanselt on tekkimas kaasaegne meie-tunne ja rõõm koostegemisest.

Pühapäeval pakuvad Antoni aialaadaga paralleelselt oma tegevusi Gourmet cafe ja MuSu & Musita resto. Plaan on selline, et järgmisel aastal sarnanevad Kadrioru päevad juba rohkem teiste asumiseltside päevadele.

Sel aastal toimub suurem osa tegevustikust jätkuvalt Tammsaare aias, millest ka nimi Antoni aialaat.

«Tammsaare oli tuntud turulkäija, mistõttu laada pidamine tema aias on igati kohane,» ütles Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino. «Ning lisaks laadakaubale on meil ka põnev tasuta kultuuriprogramm, mis hõlmab nii raamatuesitlust, ooperikatkendi etendamist, loengut Marie Underist kui ka muusikat. Samuti saab näidata oma südamesuurust ja osta loosi, mille tulud lähevad MTÜ Kassiabi toetuseks.»

Laadalt saab osta rõivaid, toidukraami, taimi, käsitööd, vanakraami, raamatuid jm. Avatud on lasteala, raamatukogu ja muuseum. Erilise võimalusena saab osa võtta lühiformaadis (30 min sessioonidena) coaching’ust, mille mõte on lasta inimestel proovida, mis selle võõrapärase nime taga end peidab.

Tagasi üles