Talgutel päästeti 14 700 konna elu

Konn maanteel 14. aprillil Valgamaal Tõrva vallas Taageperas.

FOTO: Sten Sang / Lõuna-Eesti Postimees

Vabatahtlikud päästsid sel kevadel konnatalgute käigus 14 700 pulmapaikadesse teel olnud kahepaikse elu.

Seitsmendat aastat toimunud konnapääste aktsiooni «Konnad teel(t)» jooksul peeti 15 konnatalgut üle terve Eesti ning vabatahtlikud käisid talgutel 475 korda. 

Kahepaiksete massilisem rändeperiood kestis aprilli keskpaigast mai alguseni. Kõige tihedam ränne toimus Harjumaal Rae vallas Assakul, kus vabatahtlike abiga päästeti autorataste all hukkumisest 3529 konna. Järgnesid Porkuni 2723, Astangu 2574 ja Kaunissaare 1183 päästetud konnaga. Kokku päästeti 10752 harilikku kärnkonna, 3305 rohukonna, 384 rabakonna ja 257 tähnikvesilikku.

Seitsmendat aastat peetavate «Konnad teel(t)» algatuse õnnestumisel on oma rolli nii vabatahtlikel kui ka autojuhtidel, sõnas algatuse eestvedaja Kristiina Kübarsepp.

Algatuse «Konnad teelt(t)» eesmärk on päästa maanteedel hukkuvaid kahepaikseid ning suurendada inimeste teadlikkust Eesti konnaliikide ning nende eluviiside osas. Konnade elude päästmisel on abiks nii talgud kui ka tähelepanelikum liiklemine kriitilistes teelõikudes, pikemas plaanis on aga tarvis rajada nendesse teelõikudesse jätkusuutlikud ning hästi planeeritud konnatunnelid. Seitsme aastaga on vabatahtlikega abiga säästetud 96 500 kahepaikse elu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles