E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jõhvi kerkib Eesti suurim urnimüür

Merje Pors
Facebook Twitter
Comments
Jõhvi tavandimaja juurde kavandatavas urnimüüris leiavad oma viimse puhkepaiga 3000 lahkunu säilmed.
Jõhvi tavandimaja juurde kavandatavas urnimüüris leiavad oma viimse puhkepaiga 3000 lahkunu säilmed. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Jõhvi tavandimaja juurde kavandatakse urnimüüri, mis on kümme korda suurem kui Eesti seni ainus kolumbaarium Tallinnas Metsakalmistul.

Kui Metsakalmistu mändide vahel looklevas ligi poole meetri kõrguses urnimüüris leiavad oma viimse puhkepaiga ligi 300 lahkunu säilmed, siis Jõhvi kolumbaariumi eskiis kujutab endast nelja üle 2 meetri kõrgust paekivimüüri, kus urnikambreid kokku 3000, kinnitas selle rajaja, OÜ Põhja Mets juht Vjatšeslav Šlõk ajalehele Põhjarannik.

Mitte ainult Metsakalmistu kolumbaariumiga, vaid ka Ameerikas ja Jaapanis olevate urnimüüridega eelnevalt tutvunud Šlõki sõnul kujundab müürimatuse hinna rajatise maksumus. «Kindlasti saab see olema odavam kui Tallinnas,» nentis ta. «Ma usun, et edaspidi tullakse pealinnastki siia matma.»

Urnimatuse hind Metsakalmistul on ligi 5000 krooni.

Millal urnimüür Jõhvis valmib, ei osanud Šlõk öelda, märkides, et seda hakatakse rajama etapiti.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles