USA strateegilised pommitajad lendavad suurõppusel Eesti õhuruumis

Kaugpommitaja B-1B.

FOTO: USA õhujõud/Reuters

Selle nädalal sai Poolas ja Balti riikides alguse Ameerika Ühendriikide Euroopa maaväe õppus Saber Strike 2018, millest võtavad Eestis lisaks kaitseväe üksustele ja 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluvale liitlaste lahingugrupile osa ka liitlased Ameerika Ühendriikidest, Soomest ja Ühendkuningriigist.

Rahvusvahelise suurõppuse Eestis toimuv osa koosneb kolmest etapist.

Esimeses etapis harjutavad Kaitseväe keskpolügoonil õhutuletoetuse tagamist Ämari lennubaasis baseeruvad Ameerika Ühendriikide hävituslennukid F-16. Lisaks neile toetavad maaväe üksusi veel ründelennukid A-10, strateegilised pommitajad B-1B ning tuletoetuslennukid AC-130J. Samuti osalevad õhuharjutusel Suurbritannia helikopterid Wildcat ning Eesti kaitseväe kopterid Robinson R-44.

Õppuse teises etapis harjutatakse kompanii tasemel kaitse- ja ründetegevusi kaitseväe keskpolügoonil, kus osalevad 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv liitlaste lahingugrupp, Ameerika Ühendriikide sõjaväepolitsei kompanii, Scoutspataljon ja Soome pioneeride üksus.

Õppuse kolmas ja viimane etapp koosneb juhtimispunkti harjutusest, millest võtavad osa 1. jalaväebrigaadi allüksuste staabid.

Saber Strike on Ameerika Ühendriikide Euroopa maaväe korraldatav iga-aastane suurõppus. Sel aastal võtab Poolas ja Balti riikides õppusest osa kokku ligi 18 000 kaitseväelast. Õppus kestab 15. juunini, Eestis osaleb õppusel üle 2000 Eesti- ja liitlassõduri.

Tagasi üles