Avalike teenistujate arv langes mullu 4 protsenti

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kabineti riiul.
Kabineti riiul. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Avalikus teenistuses töötanud inimeste arv langes möödunud aastal 4 protsenti 26 812 inimesele.

Avalikus teenistuses möödunud aastal töötanust 70 protsenti on ametnikud ja ülejäänud on tööl töölepinguga. Ametnikest üle kolmandiku ehk 32,9 protsenti on eriteenistujad ehk politseinikud, piirivalvurid, kaitseväelased, vanglaametnikud ja teised, seisab neljapäeval valitsusele esitatavas avaliku teenistuse 2017. aasta aruandes.

Avalike teenistujate arv vähenes aastaga 4 protsendi ehk 1123 inimese võrra 26 812 inimeseni. Valitsussektoris kokku töötas 116 703 inimest. Neist üle poole ehk 53 protsenti ehk 61 882 inimest moodustasid kohaliku omavalitsuse töötajad.

Valitsussektori tööjõukulu kasvas 7 protsenti ja keskmise palga 6,5-protsendiline kasv oli sama Eesti keskmise palga kasvuga. Valitsussektori keskmine kuupalk oli 1233 eurot. Riigi personalipoliitika peamiseks väljakutseks on jätkuvalt valitsussektori töötajaskonna vähendamine võrdeliselt tööealise elanikkonna kahanemisega. Selleks tegelevad asutused jätkuvalt töökorralduse tõhustamisega ning hindavad, kas teenused vastavad tänapäevastele vajadustele.

2017. aastal jätkusid kõik olulised reformiprotsessid. Lisaks haldusterritoriaalsele reformile ja maavalitsuste reformile jätkusid tegevuspõhise eelarvestamise ettevalmistamine, otseste avalike teenuste kaardistamine, riigimajade projekti ettevalmistused, riigipalgaliste töökohtade pealinnast väljaviimine, tugiteenuste konsolideerimise jätkutegevused ja muu sarnane.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles