L, 1.04.2023

HOOG toob juubeli puhul Eestisse maailmatsirkuse

EV100 portaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Matthias Romir festifalil HOOG FOTO: Plakat
Matthias Romir festifalil HOOG FOTO: Plakat Foto: Plakat

Tänasest kuni 10. juunini toimub Haapsalu kuurortlinnas seni Eestis ennenägematu rahvusvaheline kaasaegse tsirkuse festival HOOG. Esinevad üleilmselt armastatud artistid Saksamaalt, Soomest, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hollandist, Uus-Meremaalt, Leedust ja muidugi Eestist.

Festivali avaetenduses «Peatumatu hooga»  ühendatakse jõud Eesti artistidega. Prantsuse-Kolumbia akrobaatiline duo El Nucleo näitab meisterlikkust läbi erinevate tsirkusealade. Itaaliast pärit Otto il Bassotto toob Eestisse naeruküllase kummipea etenduse.

Guinnessi rekordi omanik, hollandlane Marco Bonisimo žongleerib viie jalgpalliga ja vaatemängulise etteaste teevad ka Eesti tipp-akrobaat Kert Ridaste koos õhuakrobaat Saana Leppäneniga Soomest.

Õhtujuht Magic Thor improviseerib koos Meelis Kubo & Charlekaga otse publiku sees. Õhtu pealkiri on inspireeritud El Nucleo lavastuse pealkirjast «Sans Arrêt», mis tõlkes tähendab 'peatumatu'.

«Mul on suur rõõm, et saame luua uue festivali HOOG Haapsalu linna ning pakkuda publikule uudseid ja erinevaid lavastusi. See suurepärane koostöö uue festivali näol on südantsoojendav näide kokkuhoidmisest nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil,» rõhutas festivali peakorraldaja Anu Tähemaa.

Korraldajate sõnul on tsirkusepeo avaetendus «Peatumatu hooga» on läbilõige kõigest sellest, mis festivalil juhtuma hakkab. Näiteks Prantsuse-Kolumbia duo El Nucleo lavastused mängivad inimvõimete piiril läbi akrobaatika, siis festivali peaesineja, Saksamaalt pärit artist Matthias Romir, räägib tõsiseid ja naerutavaid lugusid, kasutades klounaadi, videotehnikat, teatraalsust ja žongleerimist erinevate objektidega.

Programmist leiab ka Leedu tantsuteatri Dansema spetsiaalsed etendused beebidele vanuses 0-2 eluaastat. Kunstigurmaanidele on mõeldud Uus-Meremaa artisti Thom Moncktoni lavastus «Only Bones», aga ka Eesti-Soome duo Kerti ja Saana meisterlik esteetika läbi moodsa akrotantsu või Eesti tipp-õhuakrobaat Grete Grossi «Düraad». Gross on valinud oma etenduspaigaks pargipuu, mille otsas musitseerivad ka muusikud.

Festivali külastajad saavad ka ise käe valgeks

Festivali ühe osana pakutakse külastajale praktilist võimalust end proovile panna tsirkusemaailmas. Festivali alale tuuakse erinevaid tsirkusevahendeid, mida saab juhendajate suunamisel ise proovida. Tegu on vabaõhu treeningsaaliga, kus võimalus katsetada monorattasõitu, erinevaid tasakaalualasid, õhuakrobaatikat, žongleerimist ja muud. Lisaks on võimalus valmistada ise žongleerimispalle. Tsirkusemaailma oodatakse igas vanuses huvilisi – lapsi, vanemaid, vanavanemaid.

Uus festival HOOG on pühendatud Eesti Vabariigi 100 juubelile. Festival valmib 100 vabatahtliku toel.

VAATA KA neid linke:

HOOG festival TÄNAB: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna Kultuuriamet, Prantsuse Instituut, Soome Instituut, TelepArt, Haapsalu linn, Haapsalu kultuurikeskus, Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus, Haapsalu Linna Algkool, Läänemaa Ühisgümnaasium, Haapsalu Kutsehariduskeskus, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, TLÜ Haapsalu Kolledž, GoodNews, Beguta külalistemaja, Haapsalu Kunstikool, Hansaviimistlus, Telia, Eesti Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskus, Baltic Nordic Circus Network, Tsirkusestuudio Folie, PartnerAkro, Tantsuklubi KOIT, Rahumäe Põhikool, Eve Stuudio, T-Stuudio, Eesti Tantsuagentuur, Q Catering, Eventech, Piletilevi, TicketBest ja HOOG vabatahtlik korraldusmeeskond

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles