Eesti võib vajada metsapõlengutega seoses teiste riikide abi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Metsapõlengud on Eestis muutunud igapäevaseks.

FOTO: Rein Sainas /

Kogu Eestis jätkuva suure tuleohuga aja tõttu kutsus päästeameti vastutav korrapidaja kokku üleriigilise staabi ning vajaduse korral ollakse valmis pöörduma abipalvega kolleegide poole välismaal.

«Oleme jälginud suurest tuleohust tekkinud olukorda kõrgendatud tähelepanuga. Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi,» ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.

«Jälgime toimuvate sündmuste kulgu ja prognoosime võimaliku täiendava abi vajadust, sealhulgas oleme valmis ka rahvusvahelist abi taotlema,» lisas ta.

Üleriigilise staabi ülesanne on kindlustada, et lisaks keskkonnakahjude suurenemise ärahoidmisele oleks tagatud ka elupäästevõimekus kogu Eestis. Selleks monitoorib staap olukorda, koordineerib päästeressursse ja kommunikatsiooni.

Päästeamet tuletab meelde, et suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas. Iga inimene saab jälgida enda ja teiste ohutut käitumist looduses ning seeläbi anda oma panuse selleks, et tulekahju ei tekiks.

Tagasi üles