Postimehe sekkumine lühendas tee-ehituse tähtaega pooleteise kuu võrra

Gonsiori tänava linnapoolne osa pidi kõigepealt valmima jaanipäevaks, siis lükkus tähtaeg septembri algusse. Viimane lubadus on see, et tööd lõpetatakse 15. juuliks.

FOTO: Joakim Klementi

Reedel selgus ootamatult, et kuni septembri alguseni kestma pidanud teetööd Gonsiori tänava Maneeži ja Pronksi tänavate vahelises lõigus on võimalik lõpetada juuli keskpaigaks.

Tänane Postimees kirjutas, et Gonsiori tänava äärsetele ettevõtjatele lubati tee-ehituse alguses, et tööd saavad jaanipäevaks valmis. Kui klientide nappuse all kannatavad söögikohtade pidajad hakkasid eelmisel nädalal uurima, millal töö valmis saab, siis selgus, et lõpptähtaeg on nihkunud septembri algusse

Täna tunnistas linnavalitsuse pressiteenistus, et kõnealusel Gonsiori tänava lõigul on ehitustööd tõepoolest venima jäänud.

«Artiklis kirjeldatud töölõigus on ehitustööde teostamisel tõepoolest tekkinud viivitusi, kuna projekteerimisel koostatud geodeetiline alusplaan ning kommunikatsioonide tegelik paiknemine looduses ei lähe omavahel kokku (kollektorite ning gaasitorustike ületused jms) ning töövõtjal tuleb seetõttu varasemalt planeeritud tööde tehnoloogiat muuta, mis on ehitustööde teostamisele täiendav ajakulu,» öeldakse linnavalitsuse pressiteates.

«Gonsiori tänava rekonstrueerimistööd koosnevad mitmest etapist alustades objekti ettevalmistustöödega. Lisaks tee-ehituslikele töödele kuuluvad Gonsiori tänava rekonstrueerimise tööde hulka ka maa-aluste kommunikatsioonide ehitustööd. Tehnoloogiliselt ei ole võimalik terves tänavapikkuses kõiki kommunikatsioone korraga ehitada, vaid üldjuhul alustatakse kõige sügavamal paiknevatest trassidest, tagades kogu tööde perioodil ümbritsevate elamute ja asutuste varustamise elektri, side, kanalisatsiooni, vee, gaasi, ja soojusega. Kohati selgub maa-aluste kommunikatsioonide seisukord alles peale tänava pealmiste kihtide lahti kaevamist. Sellele vaatamata on Maneeži ja Pronksi tänava vahelise lõigu rekonstrueerimistööd võimalik lõpetada hiljemalt 15. juuliks 2018, mille järgselt on valminud tänavalõik võimalik liiklusele avada,» teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Lisaks leppisid kommunaalameti esindajad täna tee-ehitajaga kokku, et Gonsiori tänava rekonstrueerimispiirkonda jäävate populaarsete toidukohtade juurde viivatele läbipääsuteedele paigaldatakse ehitustööde ajaks suunaviidad, mis teavitavad, et restoran Best Pizza Buffet ja Nikolay Bar-Buffeé  on vaatamata teetöödele klientidele ligipääsetavad ning pakuvad oma kokakunsti tuntud headuses.

Ülejäänud Gonsiori tänava rekonstrueerimistööde remondiga seonduvate liikluskorraldusmuudatuste kohta edastab kommunaalamet operatiivselt vastavad pressiteated operatiivselt. Järgmine olulisem liikluskorraldusmuudatus on tulemas Gonsiori ja Pronksi tänavate ristmikul ja sellest antakse varakult teada.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles