Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Hinnalised medalid kadusid vitriinist

Võrumaa Muuseumis väljas olevatest Friedrich Verrevi ordenitest kaks vasakpoolset osutusid koopiateks. FOTO: Arved Breidaks/Lõuna-Eesti Postimees

Võrumaa Muuseumis eksponeeritavatest Vene-Jaapani sõja veterani Friedrich Verrevi neljast väärtuslikust medalist kaks on teadmata ajal asendatud koopiatega. Originaalid on tõenäoliselt rahaks tehtud.

Tellijale Tellijale

Militaarhuviliste foorumis rindeleht.ee esitati mõne päeva eest kahtlustus, et Võrumaa Muuseumi püsiekspositsioonis väljas olevad Friedrich Verrevi Vene-Jaapani sõjas aastatel 1904–1905 saadud medalid pole enam originaalid, mis seal varem olid.

Süüdistati, et keegi on originaalide asemele sokutanud koopiad ning õiged medalid rahaks teinud. Maksta võivad need aurahad tõesti palju, sest näiteks 2015. aastal müüdi seesugust kahest medalist koosnevat komplekti Venemaal hinnaga viis miljonit rubla ehk 69 000 eurot.

Võrumaa muuseumi peavarahoidja Arthur Ruusmaa tunnistas Lõuna-Eesti Postimehele, et kaks Verrevi medalit on tõepoolest kadunud. Täpsemalt: need on vitriinis asendatud koopiatega.

Tagasi üles
Back