T, 27.09.2022

Hinnalised medalid kadusid vitriinist

Arved Breidaks
, reporter
Hinnalised medalid kadusid vitriinist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võrumaa Muuseumis väljas olevatest Friedrich Verrevi ordenitest kaks vasakpoolset osutusid koopiateks.
Võrumaa Muuseumis väljas olevatest Friedrich Verrevi ordenitest kaks vasakpoolset osutusid koopiateks. Foto: Arved Breidaks/Lõuna-Eesti Postimees

Võrumaa Muuseumis eksponeeritavatest Vene-Jaapani sõja veterani Friedrich Verrevi neljast väärtuslikust medalist kaks on teadmata ajal asendatud koopiatega. Originaalid on tõenäoliselt rahaks tehtud.

Militaarhuviliste foorumis rindeleht.ee esitati mõne päeva eest kahtlustus, et Võrumaa Muuseumi püsiekspositsioonis väljas olevad Friedrich Verrevi Vene-Jaapani sõjas aastatel 1904–1905 saadud medalid pole enam originaalid, mis seal varem olid.

Süüdistati, et keegi on originaalide asemele sokutanud koopiad ning õiged medalid rahaks teinud. Maksta võivad need aurahad tõesti palju, sest näiteks 2015. aastal müüdi seesugust kahest medalist koosnevat komplekti Venemaal hinnaga viis miljonit rubla ehk 69 000 eurot.

Võrumaa muuseumi peavarahoidja Arthur Ruusmaa tunnistas Lõuna-Eesti Postimehele, et kaks Verrevi medalit on tõepoolest kadunud. Täpsemalt: need on vitriinis asendatud koopiatega.

Märksõnad
Tagasi üles