Kohus: bussijuht eksis liikluseeskirju rikkunud juhi autole otsa sõites

Bussirool. Foto on illustreeriv.

FOTO: ANDRES HAABU/PM/SCANPIX BALTICS

Pärnu kesklinnas vales kohas tagasipöörde teinud autole otsa sõitnud bussijuht tegi vea, kuna ei hoidnud piisavat pikivahet, leidis Pärnu maakohus. Sellegipoolest tühistas kohus talle määratud trahvi.

Pärnu Maakohtusse saabus 16. aprillil kaebus kohtuvälise menetleja otsuse peale, mille järgi karistati isikut 200 eurose rahatrahviga, teatas maakohus. Väärteootsuse järgi põhjustas liinibussi nr 14 juht varalise kahjuga liiklusõnnetuse.

Bussijuht ei hoidnud vastavalt tee ja ilmastikutingimustele sellist sõidukiirust ja pikivahet, mis võimaldaks vältida otsasõitu ees seisma jäänud sõidukile ja selle tulemusena sõitis tagant otsa selleks mitte ette nähtud kohas tagasipööret alustanud sõidukile.

Bussijuht leidis, et pole liiklusnõudeid rikkunud, sest Peugeoti autojuhi käitumine oli sedavõrd etteaimamatu, et õige kiiruse või pikivahe valimise võimalust ei tekkinudki.

Pärnu Maakohus leidis, et pikivahe hoidmise kohustus jäi bussijuhil siiski täitmata. Tänasel kohtuistungil tühistas kohus aga politsei- ja piirivalveameti tehtud otsuse ning lõpetas bussijuhi suhtes väärteomenetluse, sest ta on varem karistamata, tema süü ei ole suur ja väärteomenetluse jätkamiseks puudub avalik huvi.

Ühtlasi tegi kohus Pärnu linnavalitsusele märgukirja liiklusohutuse parendamiseks avalikult kasutataval teel - Riia mnt Suur-Sepa, Henno tn ristmikutest kuni Suur-Posti Riia mnt ristmikuni kaasa arvatud.

Kohus märgib, et nii kesklinnast kui Riia poolt tulles on enne vastavaid ristmikke liiklusmärk 411 ehk «Kohustuslik sõidusuund otse», see ei nähtu aga Henno tn ja Suur-Posti ristmike asfaldi märgistustest, mis on seega vastuolus antud liiklusmärgiga.

Kohus leidis, et vältimaks liiklusõnnetusi on võimalik seda olukorda parandada või vähemalt vastuolud kaotada.

Kohtumenetluse pooled loobusid kassatsiooniõigusest.

Tagasi üles