R, 9.12.2022

Suur teatejooks viib jooksuhuvilised Munamäe tipust Pirita Topini

NN
Suur teatejooks viib jooksuhuvilised Munamäe tipust Pirita Topini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tipust Topini 2018
Tipust Topini 2018 Foto: Nike

100 jooksuhuvilist kümnes tiimis võtab nädalavahetusel ette 335 km pikkuse teatejooksu Munamäe tipust Pirita Topini.

Tegemist on Nike'i korraldatava teatejooksuga «Tipust Topini» ehk Munamäelt mereni, kus võistkonnad läbivad järjest joostes 335km. Sel aastal osaleb jooksus 10 võistkonda ja Eesti Vabariigi 100. Sünnipäeva puhul on jooksjaid kokku 100!

Jooks algab laupäeva 30. juuni hommikul Suure-Munamäe jalamilt ja viib jooksjad läbi Rõuge, Otepää, Elva, Tartu, Palamuse, Porkuni, Tapa, Lehtse, Jäneda, Kõrvemaa, Raasiku, Saha pühapäeva pärastlõunaks finišisse Pirital. 

Teatejooksul osaleb 10 kümneliikmelist võistkonda ning iga jooksja jookseb rajal 3 korda. Üksiku etapi pikkus jääb 8-15km vahele ja ühe jooksja poolt läbitud kogudistants on 25-40 km. Võistkonnad on pidevalt liikumises ja jooksja võistkonnakaaslased sõidavad autoga järgmisesse punkti, kus toimuvad vahetused. Tegemist ei ole võistlusega ning peamiseks eesmärgiks on inspireerida inimesi liikuma ja külastada joostes Eesti kaunimaid paiku.

Osavõtjate põhituumiku moodustavad Nike, Sportlandi, MyFitnessi, Eesti Meedia, Tallinna Maratoni, Fifaa jooksjad.

Eesti Meedia tiimis jooksevad juhatuse esimees Sven Nuutmann, meediadivisjoni direktor Nele Laev, peaanalüütik Kaarel Lippus, IT-juht Rainer Nagel, koolitusjuht Helena Laus, uudismeedia assistent Airi Arrak, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, meeleahutusportaalide juht Kertu Jukkum, Tartu Postimehe ajakirjanik Jüri Saar ja Kanal2 reporter Jaanus Koort.

Kuula ürituse peakorraldaja Rainer Topsi intervjuud raadiojaamale MyHits

Jooksjate teekonnaga saab end kursis hoida ka siit lingilt: http://sportrec.eu/ui/#1di23r9

Jooksu meeleolusid kajastab Facebooki leht: Tipust Topini EV100  

Märksõnad
Tagasi üles